Mit i utopia

Parę dni temu obchodziliśmy 91 rocznicę urodzin Umbro Eco, polecam przeczytać jego książkę „Baudolino”. To jedna z najsłynniejszych powieści tego autora. Baudolino, czternastoletni chłopski syn, obdarzony bystrym umysłem i fantazją, przyprowadza pod rodzicielski dach...

„Teraz i na zawsze”

  Moja propozycja na dłuższy weekend to powieść pełna emocji i zaskoczeń , idealna dla fanów Johna Grena, Nicoli Yoon czy Jenny Han. Zapraszam do lektury Mikki Daughtry i Racheli Lippincott „ Teraz i na zawsze”. To opowieść pełna emocji, wzruszeń i zaskoczeń z...

Cicha noc, święta noc…

  W polskiej tradycji wigilia ma szczególny charakter. Od wieków była też wdzięcznym tematem utworów naszych poetów. Łacińska nazwa vigiliae oznaczająca zwyczaj nocnych czuwań, czy też straży nocnych, przejęta została przez kościół katolicki na oznaczenie...

Jest taki dzień…

  Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy, Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory. Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich, Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski…. Święta tuż tuż , jest też taka książka, którą warto...

Zimowy sen

  „Zimowy sen” Joanny Jax to kolejna propozycja książki na weekend. Po euforii związanej z podpisaniem porozumień sierpniowych i powstaniem Solidarności nadchodzi ponura i trudna rzeczywistość. Polski rząd wprowadza reglamentację towarów, sklepy świecą pustkami,...