Komentarze

Logowanie

Misja

Biblioteka jest interdyscyplinarną pracownią wspierającą zadania edukacyjne i wychowawcze szkoły oraz zaspokajającą i rozwijającą potrzeby kulturalne i informacyjne uczniów.

Biblioteka jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 800-1900 w dni pracy szkoły.

Biblioteka składa się z wypożyczalni i czytelni multimedialnej.

Biblioteka posiada księgozbiór liczący ok. 13000 woluminów, oraz kasety wideo i płyty DVD, CD i CD-ROM. Udostępniane są czytelnikom lektury, podręczniki, książki popularnonaukowe, literatura piękna, bestsellery czytelnicze oraz książki metodyczne i pedagogiczne. Biblioteką zarządza program biblioteczny MOL Optivum zainstalowany na komputerze w wypożyczalni. Komputerowy katalog biblioteki dostępny jest przez Internet oraz w sieci szkolnej. Dodatkowo wydzieliliśmy trzy komputerowe stanowiska katalogowe przy wypożyczalni.

Czytelnia wyposażona jest w księgozbiór podręczny zawierający encyklopedie ogólne i przedmiotowe, różnorodne słowniki, albumy malarstwa, informatory o studiach wyższych itp. W  czytelni ponadto znajduje się dziewięć komputerów z oprogramowaniem Microsoft Windows i Office  Encyklopedią Multimedialną PWN Portal i podłączonym stałym łączem do Internetu ; drukarkę oraz skaner. Czytelnia pełni również funkcję sali multimedialnej zapewniając szeroką gamę środków przekazu - kino domowe z DVD, wideo, tuner satelitarny oraz 40” calowy telewizor LCD z możliwością podpięcia komputera/laptopa.

W naszej bibliotece prenumerowane są następujące czasopisma:

Więcej w tej kategorii: Blogi »


Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce internetowej.