Pewnie do znudzenia słyszycie o tej akcji od bliskich, z mediów, z portali społecznościowych. Czy przestrzegacie zaleceń, ograniczeń jakie wytycza nam dziś Rząd? Zdajemy sobie sprawę z tego, jak trudno jest młodemu człowiekowi siedzieć w domu, bez spaceru, wyjścia z kolegami, przejażdżki samochodem z „kumplami’, spotkań w większym gronie. Musimy dziś dostosowywać się do coraz bardziej restrykcyjnych zakazów, by móc szybciej wrócić do normalności. Sytuacja ta nie będzie trwać wiecznie, próbujcie żyć w według ustalonego rytmu dnia, nauka najważniejsze!, nie zaniedbujcie jej, nasze koleżanki i koledzy starają się jak mogą, byście mieli materiał do nauki online. My jako bibliotekarze podsyłamy wam linki do ciekawych stron, czy to tu na stronie z e-materiałami, stronie biblioteki, ale przed wszystkim na facebooku, prezentujemy nowości wydawnicze, zapraszamy do konkursów, muzeów i galerii online. Zaglądajcie do naszych propozycji, w miarę możliwości , gdy już nauka z obowiązkowych przedmiotów za wami.

Nie samą nauką żyje człowiek, dziś już ze smutkiem muszę was prosić byście nie wychodzili z domu bez potrzeby , ruch jest jak najbardziej wskazany, o czym przypominają wam wuefiści , ale bez towarzystwa, można ćwiczyć w zaciszu domowym. Odżywiajcie się racjonalnie, regularnie, wybierajcie produkty jak najmniej przetworzone, jedzcie jak najwięcej warzyw, a owoce w dwóch porcjach dziennie, ograniczcie spożycie węglowodanów, mając więcej czasu możecie eksperymentowć w kuchni, upichcić od czasu do czasu coś dla rodzinki. Nie zapominajcie o swoich domowych pupilach, one muszą być wyprowadzane choćby na krótki spacer, niech to będzie i dla was forma aktywności poza domem. Nie martwcie się zaistniałą sytuacją, jest to trudny okres dla nas wszystkich, w miarę możliwości ograniczcie śledzenie informacji. Parę dni temu pisałam wam o face newsach, które tylko zwiększają panikę, prowadzą często do irracjonalnego zachowania. Eksperci zalecają stosowanie się do komunikatów publikowanych przez oficjalne, potwierdzone źródła, takie jak komunikaty WHO i strony rządowe (witryna Ministerstwa Zdrowia czy Głównego Inspektoratu Sanitarnego). Znajdziecie tam m.in. informacje o tym, jak dbać o siebie i swoje otoczenie oraz w jaki sposób zminimalizować ryzyko. Należy też sprawdzać fakty.

Badania pokazały, że to właśnie czytanie może działać jak środek relaksacyjny. Naukowy z Sussex University dowodzą, że lektura redukuje stres nawet o 69 procent. Twierdzą też, że nie ma znaczenia, po jaką książkę sięgniemy, ważne by całkowicie się w nią wciągnąć. Pozwoli uciec nam od zmartwień i codziennych zmartwień, pozwalając wciągnąć się w świat wizji i wyobraźni autora – pisze na łamach The Telegraph Dawid Lewis-źródło https://www.newsweek.pl/styl-zycia/co-daje-czytanie-dlaczego-czytanie-ksiazek-jest-wazne-przyczyny/lwghmvb

 

Zatem dziś nowość ze stycznia 2020 Ludzie potrafią latać” Daniel KoziarskiMałgorzata Warda  i inni

 

Jeżeli lubicie opowieści, które nie przytłaczają formą, inspirują optymistycznym przesłaniem i wywołują szczery uśmiech – sięgnijcie po tom „Ludzie potrafią latać”.

Znajdziecie tu dziesięć historii, czasem nieprawdopodobnych i szalonych, czasem na pozór zupełnie zwyczajnych, które udowadniają, że życie to coś naprawdę wyjątkowego, a każdą porażkę da się przekuć w początek czegoś pozytywnego. Może w tym pomóc znaleziony na plaży plecak, nieoczekiwane spotkanie w wirtualnym świecie, zaskakujący finał sportowej rywalizacji czy… różowy aligator, który ukazuje się tylko wybranym!

W dzisiejszym świecie ludzie wiecznie się spieszą i nigdy nie mają czasu, a do tego za rzadko na ich twarzach gości serdeczny, niewymuszony uśmiech. Postanowiliśmy więc oddać w Twoje ręce chwilę wytchnienia zamkniętą w tym krótkim tomie radosnych opowiadań. Nie zajmą Ci wiele czasu, a dostarczą mnóstwa pozytywnej energii. Taki właśnie był nasz cel.

Wojciech Gustowski, redaktor naczelny

Tutaj macie możliwość dostępu do ebooka: https://www.legimi.pl/ebook-ludzie-potrafia-latac-agnieszka-lingas-loniewska-malgorzata-warda-alicja-sinicka-magdalena-knedler-anna-kasiuk-jolanta-kosowska-daniel-koziarski-daniel-radziejewski-rafal-cichowski,b370879.html

Opracowała; Jolanta Stoszek