Dziś w tym szczególnym dla nas kobiet dniu zapraszam na stronę : https://www.naszeszlaki.pl/archives/35446   ,gdzie można poznać historię, pochodzenie i ciekawostki związane z Międzynarodowym Dniem Kobiet.

Literatura kobieca, to nie tani romans, ani tym bardziej harlekin. Owszem, bywa emocjonalna, jednak nigdy w sposób błahy, powierzchowny. Uczy siły, zrozumienia i spokoju, które szczególnie w XXI wieku są towarem deficytowym. Jest kilka takich, książek, a jedną z nich „Tysiąc wspaniałych słońc”, Khaled Hosseini
Osią fabuły rozgrywającej się w Afganistanie w ciągu ćwierć wieku, są dzieje dwóch kobiet, które zrządzeniem losu poślubią tego samego mężczyznę, despotycznego Rasheeda. Mariam ma zaledwie 15 lat, kiedy zostaje wysłana do Kabulu, by zostać żoną szewca. Druga bohaterka, ambitna i wykształcona Laila, w wyniku wybuchu bomby traci całą rodzinę. Po traumatycznych przejściach dochodzi do siebie w domu Rasheeda i Mariam. Stopniowo między kobietami rodzi się trudna przyjaźń. Książka zarazem przerażająca, jak i krzepiąca.

 

Wszystkiego Najlepszego z okazji Dnia Kobiet dla obecnych i przyszłych  czytelniczek. Radości i uśmiechu oraz wielu, niezapomnianych wrażeń towarzyszących lekturze książek.

Źródło: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4845547/tysiac-wspanialych-slonc

Opracowała: Jolanta Stoszek