W dzisiejszym świecie, znajomość wyłącznie mowy ojczystej nie wystarcza. Właśnie z tego powodu coraz większa liczba osób aktywnie uczy się nowych języków obcych – angielskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego oraz wielu innych.
Dzięki znajomości choćby jednego języka obcego wzrasta szansa na znalezienie lepszego zatrudnienia, możliwość pracy za granicą lub w międzynarodowej korporacji. Znając języki obce łatwiej się podróżuje, czujemy się bardziej swobodnie w innym kraju, mamy większy dostęp do informacji. Obcowanie z dobrami kultury to możliwość czytania książek w oryginale, oglądania filmów bez tłumaczenia, rozumienia tekstów piosenek itp.

Nie da się ukryć, że wszystkie te elementy są niezwykle ważne. Tym dobitniej pokazuje to znaczenie nauki języków obcych.

Mam nadzieję, że przekonałam Was do solidniejszej pracy nad językami obcymi. W naszej bibliotece znajdziecie również książki w oryginalnym języku angielskim, niemieckim czy rosyjskim. Są to zazwyczaj krótkie , pełne dowcipu opowiadania, które mam nadzieję zachęcają Was do czytania książek w oryginale.
Zapraszam do biblioteki książki czekają!

Źródło: https://angloville.pl/artykuly/dlaczego-warto-znac-jezyk-obcy/

Opracowała : Jolanta Stoszek