Tydzień rozpoczynamy zazwyczaj z Ninateką. Dzisiaj wam odpuszczę ten portal i proponuję inne strony związane z kulturą, sztuką, filmem czy literaturą. Kiedy już wiemy , że co najmniej do końca roku nie wrócimy do szkół, kin, teatrów, domów kultury, czy bibliotek warto mieć pod ręką dostęp to tego typu stron. Zapraszam do zapoznania się z nimi.

http://kulturaonline.pl/ – KulturaOnLine.pl – kulturalny rozkład jazdy – muzyka, film, literatura. Portal o wydarzeniach kulturalnych. Sprawdź, na co warto iść do kina i teatru. Dowiedz się, co nowego w świecie muzyki, literatury, plastyki, designu.
http://www.e-kultura.pl/ – Kulturalna baza danych.
http://www.teatralia.com.pl/ – internetowy magazyn teatralny TEATRALIA.
http://kultura.gazeta.pl/ – Kultura.Gazeta.pl – serwis Gazeta.pl Aktualności ze świata filmu, muzyki i sztuki. Premiery płytowe i kinowe, recenzje, sylwetki i wywiady z artystami.
http://www.gildia.pl/ – Portal kulturalny – najnowsze newsy, recenzje, galerie. Działy – literatura, film, gry komputerowe, nauka popularna, komiks, sklep internetowy, RPG.
https://culture.pl/ – Culture.pl – portal internetowy poświęcony kulturze polskiej, stworzony i wydawany przez Instytut Adama Mickiewicza. Portal stawia sobie za zadanie promowanie dokonań polskich twórców w świecie oraz poszerzanie świadomości kulturalnej u polskiego odbiorcy.
http://independent.pl/ – Polska kultura niezależna, muzyka, film, teatr, galerie sztuki. Recenzje i newsy.
https://przekroj.pl/ – Kwartalnik Przekrój. Codziennie nowe teksty z kwartalnika Przekrój i nie tylko. Artykuły, opowiadania i reportaże w wersji do słuchania, rysunki Marka Raczkowskiego, recenzje.

https://goout.net/ – Imprezy i wydarzenia kulturalne.

Literatura:
http://lubimyczytac.pl/ – Lubimy Czytać – książki, recenzje, rekomendacje oraz wirtualna biblioteczka.
http://www.granice.pl/index.php – Kultura, Poezja, wiersze, książki, recenzje, felietony, opowiadania, biografie, filmy – to Granice.pl.
http://www.muzeumromantyzmu.pl/ – Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Historia Opinogóry, zespół pałacowo-parkowy, wydarzenia muzealne.

Teatr:
https://www.instytut-teatralny.pl/ – Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego – państwowa instytucja kultury zajmująca się dokumentacją, promocją i animacją polskiego życia teatralnego.
http://teatralny.pl/ – Teatr – Recenzje, Repertuary – Portal Teatralny.pl.
https://e-teatr.pl/ – E-teatr – Ogólnopolski wortal teatralny.

Muzyka:

http://www.nuta.pl/ – Portal muzyczny Nuta.pl – Dobra Strona Muzyki, artyści, teledyski, recenzje płyt, koncerty.
http://gitara.org/ – Nauka gry na gitarze. Gitara elektryczna, gitara akustyczna i gitara klasyczna. Porady i artykuły dla gitarzystów.

To tylko fragment bogatego zasobu Internetu, ciąg dalszy nastąpi! Pozdrawiam , dobrego tygodnia!

Źródło: http://agaleria.pl/ciekawe_strony_kultura_sztuka.php

opracowała : Jolanta Stoszek