Mama to jedno z pierwszych słów jakie wymawia małe dziecko. Nieprzypadkowo, gdyż mama to najbliższa mu osoba, która poświęca mu najwięcej uwagi od urodzenia. To głównie dzięki niej uczy się nowych umiejętności i poznaje świat. 26 maja obchodzimy Dzień Matki. W tym szczególnym dniu okazujemy pamięć, szacunek, uznanie, wdzięczność i przede wszystkim miłość naszym mamom. Zebrałam dla was parę cytatów o mamie, by zbudzić w was refleksję, chwilę zadumy, ale i zainspirować do tworzenia pięknych życzeń z wykorzystaniem już
kiedyś przez kogoś wypowiedzianych słów.

Każdą inną ludzką miłość trzeba zdobywać, trzeba na nią zasługiwać pokonując stojące na jej drodze przeszkody, tylko miłość matki ma się bez zdobywania i bez zasług.
Herman Auerbach

 

Bóg nie może być wszędzie, dlatego wynalazł matkę
Matthew Arnold

 

Macierzyństwo zawiera w sobie od samego początku szczególne otwarcie na nową osobę: ono właśnie jest udziałem kobiety. W otwarciu tym, w poczęciu i urodzeniu dziecka kobieta odnajduje siebie przez bezinteresowny dar z siebie samej.
Jan Paweł II

 

Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar, płacze a przebacza, odepchnięta wraca – to miłość macierzyńska.
Józef Ignacy Kraszewski

 

Bo choćby nawet cały świat rzucał w ciebie kamieniami, to jeżeli mama stoi po twojej stronie, nic ci się nie stanie.
Jojo Moyes, Razem będzie lepiej

 

Macierzyństwo to taki zawód, w którym nie można pracować na zmiany
Jodi Picoult

 

Najsłodsza mama – jedyna osoba na świecie, która kocha tak, jak nikt nigdy nie pokocha.
Fannie Flagg, Smażone zielone pomidory

 

Żadna mądrość, której możemy nauczyć się na ziemi nie da nam tego, co słowo i spojrzenie matki.
W. Rabbe

 

Mama to miękkie ręce. Mama to melodyjny głos, to chuchanie na uderzone miejsce. Mama to samo dobro i sama przyjemność. Coś, co dobrze jest mieć w każdej chwili życia koło siebie, dookoła siebie, gdzieś na horyzoncie.
M. Wańkowicz

 

Matka jest ciepłem, jest pokarmem, matka jest pełnym błogości stanem zadowolenia i bezpieczeństwa (…). Nic nie musisz zrobić aby być kochanym – miłość matki nie jest obwarowana żadnym warunkiem (…). Nie trzeba jej zdobywać.
E. Fromm

 

Matka to jedyna osoba na świecie, która Cię pokochała zanim jeszcze poznała
Johann Heinrich Pestalozzi

 

Bycie matka oznacza, że twoje serce nie jest już twoje. Wędruje tam gdzie znajdują się twoje dzieci.
George Bernard Shaw

 

Nie pytajcie mnie, jak wyglądała moja matka: czy można opisać słońce? Z mamy promieniowało ciepło, siła, radość. Bardziej pamiętam te odczucia niż rysy jej twarzy. Przy niej śmiałem się i nic złego nie mogło mi się przytrafić.
E. E. Schmidt

 

Matka – to najpiękniejsze słowo w językach świata. Matka – to słowo, które oznacza miłość, miłość prawdziwą, która nie zdradza, to słowo, które oznacza wierność, które oznacza wielką ofiarę, nawet do śmierci, dla dobra dziecka.
abp S. Wielgus

 

Dom to wcale nie są ściany i sufity i podłogi, ale ręce naszej mamy.
Anna Kamieńska

Opracowała Jolanta Stoszek