Komentarze

Logowanie

WYPOŻYCZ KSIĄŻKĘ W CIEMNO

NIE OCENIAJ KSIĄŻKI PO OKŁADCE.
TEGO CO NAJWAŻNIEJSZE OKIEM ZOBACZYĆ NIE MOŻNA

ZRÓB SOBIE NIESPODZIANKĘ NA ŚWIĘTA

ZAPRASZAMY DO BIBLIOTEKI

Z radością informujemy, iż nasza placówka otrzymała wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. Program dotyczy wspierania w latach 2016-2020 organów prowadzących szkoły oraz bibliotek pedagogicznych w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.
Otrzymaliśmy 15000,00 złotych na zakup nowości wydawniczych. Po zasięgnięciu opinii rodziców oraz samorządu szkolnego  jak również propozycji młodzieży w czerwcu 2017 zakupiliśmy książki. Tak wysoka dotacja pozwoliła na zakup 776 tytułów,  w większości stanowiące nowości wydawnicze, literaturę sugerowana przez naszą młodzież tj. literatura obyczajowa, sensacyjna, grozy, fantastyka, podróżnicza, reportaże oraz lektury. Wszystkie nowo zakupione książki zostały już wpisane do księgozbioru biblioteki.
Przystępujemy do szeregu działań związanych w NPRCz.

Zapraszamy do biblioteki, gdzie czekają nowe książki oraz różnorodne wydarzenia związane z promocją czytelnictwa.

24 listopada uczniowie Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych gościli znaną pisarkę, autorkę książek dla młodzieży i dorosłych Izabelę Sowę. Pani Iza opowiadała o swojej drodze pisarskiej, inspiracjach i fascynacjach literackich, ale też o potrzebie czytania książek i roli literatury w życiu człowieka. „Czytanie to zwielokrotnione życie, dzięki książkom nie żyje się tak jednotorowo”.

Pragnący pisać usłyszeli również kilka recept, czego się wystrzegać i czym się nie przejmować planując swoją karierę pisarską. Autorka mówiła też o Krakowie, filmach a także feminizmie i prawach kobiet.
W spotkaniu, które  poprowadził Jarosław Marszalik uczestniczyły trzy klasy Technikum Ekonomicznego.

Izabela Sowa, ur. w Stalowej Woli, mieszka na stałe w Krakowie. Jest autorką 15 książek określanym mianem ambitnej literatury środka. Uznanie zdobyła m. in. tzw. „owocową serią” (Smak świeżych malin, Cierpkość wiśni, Herbatniki z jagodami). Ceniona za styl, cięty język i pogodę ducha. Feministka, weganka, działaczka organizacji prozwierzęcych. W tym roku ukazała się jej najnowsza powieść Tymczasem.

Jarosław Marszalik

24 listopada o godz. 12.25 w świetlicy szkolnej odbędzie się

spotkanie z pisarką

Izabelą Sową

W spotkaniu wezmą udział uczennice i uczniowie z klas 1A, 2F i 3F

Uwaga maturzyści.

 

Prosimy o zwrot książek do biblioteki do dnia 17 kwietnia 2015

Bardzo prosimy wszystkich uczniów klas czwartych o zwrot książek do 16 kwietnia.

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce internetowej.