W ostatni przedwakacyjny weekend zapraszam Was do krainy ziół i zwierząt. Przed nami wakacje, zatem czas i możliwość zachwycania się otaczającą nas w letniej szacie przyrodą. Polecam  książkę Simony Kossak „ O ziołach i zwierzętach”.
Żeby się zachwycać, nie trzeba mieszkać w lesie – wystarczy rozejrzeć się przed blokiem, w parku, nad strumykiem. Wszędzie wokół rosną rośliny pozornie banalne – lebiodka, babka, macierzanka, pokrzywa. Żyją zwierzęta, na które na co dzień nie zwraca się uwagi – mrówki, winniczki, trzmiele.

Ale dzięki Simonie Kossak okazuje się, że żadne z nich nie jest zwykłe ani banalne: są trujące rośliny, które uzdrawiają, takie, którymi przepędzano złe uroki, i takie, które najlepiej leczyły rany głowy. Poznamy zwyczaje seksualne korników, pokojową naturę dzików i przekonamy się, czy dymówki zimują w mule na dnie zamarzniętych jezior. Pojawią się też żurawie, sarny, wilki, rysie, rusałki czy ropuchy. Dziurawiec, fiołek, jarzębina czy bukwica.

O ziołach i zwierzętach to księga dziwów. Cudowny zielnik. Simona Kossak daje tu wyraz swojej niezwykłej wrażliwości, która ujawnia się w szczególnym widzeniu świata.

Warto sięgnąć po lekturę, by potem móc bardziej świadomie podziwiać otaczający świat. Książka czeka na Was w bibliotece zapraszam , wypoczywajcie korzystajcie z pięknej pogody!

źródło: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4809170/o-ziolach-i-zwierzetach

Opracowała: Jolanta Stoszek