Piątek przed nami, więc i książka na weekend. Za oknem bardzo ponuro, szaro, zimno, pragnąc was rozweselić polecam jak podają media najzabawniejszą książkę roku w Czechach „Ostatnią arystokratkę” Evžena Bočka.

Chcecie podejrzeć osobliwy świat arystokracji, w którym bohaterowie są jak kukiełki zmagające się z rolami przypisanymi im przez złośliwą historię? Chcesz spędzić miło czas, śmiejąc się i śmiejąc?

Rodzina Kostków powraca z Ameryki do Czech, by przejąć dawną siedzibę rodu – zamek Kostka. W zamku zastają dotychczasowych pracowników: kasztelana, ogrodnika oraz kucharkę. Jak nowi właściciele poradzą sobie w nowej rzeczywistości? Jak odnajdą się w rolach dotychczas nieodgrywanych?

Przewrotny humor i galeria nietuzinkowych osobowości gwarantują dobrą zabawę. Obok historii opowiedzianej w taki sposób nie można przejść obojętnie. Mamy do czynienia z jedną z najzabawniejszych książek XXI wieku!

Ostatnia arystokratka Evžena Bočka to pełna perypetii powieść w najlepszym czeskim stylu. Obiecuje kalejdoskop komicznych i często surrealistycznych sytuacji oraz galerię niezapomnianych postaci, a wszystko to widziane oczami ostatniej prawdziwej arytokratki, ostatniej pani na Kostce – młodziutkiej Marii.” – Olga Kowalska z bloga WielkiBuk.com

Tym razem oprócz książki jest jeszcze film pod tym samym tytułem w reżyserii Jiří Vejdělka . Po lekturze zapraszam do kina , film dostępny na wielu platformach. Dobrego, kulturalnego weekendu!

Zwiastun: https://youtu.be/zXK3pae511E

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/ostatnia-arystokratka-evzen-bocek-p-525731.html

Opracowała: Jolanta Stoszek