Nadchodzi kolejny weekend, póki co słoneczny i ciepły. Cóż może być przyjemniejszego, niż wygodny leżak, dobrze schłodzony napój, cień drzew i dobra, „wciągająca” lektura. W takie dni lubię czytać książki sensacyjne i jedną z nich dzisiaj Wam zaprezentuję. Zapraszam do lektury Jo Nesbo „ Trzeci klucz”.
Na miasto znów padł blady strach. Ktoś grasuje na ulicach metropolii i z zimną krwią morduje niczego nieświadomych mieszkańców. Pierwszą ofiarą zabójcy, którego media ochrzciły pseudonimem Ekspedytor, była młoda kasjerka, która zginęła w czasie pracy. Nikt nie może czuć się bezpiecznie. Atmosfera w Oslo gęstnieje z każdym kolejnym dniem, a wśród ludzi wybucha panika. Śledztwo przejmuje komisarz Harry Hole, któremu partneruje nowa policjantka. Podążają tropem złoczyńcy, którego ślad prowadzi daleko poza kraj. Wątków jest coraz więcej, śledczy muszą walczyć z kolejnymi poszlakami, z czego każda kolejna jest jeszcze bardziej tajemnicza od poprzedniej. Rozpoczyna się wyścig z czasem, w którym stawką jest ludzkie życie.

Równolegle do sprawy Ekspedytora, komisarz Hole prowadzi własne dochodzenie. Usiłuje rozwikłać zagadkę śmierci Anny, niekonwencjonalnej romskiej artystki, z którą niegdyś był blisko związany. Wszystko się zmienia, kiedy śledczy z myśliwego staje się zwierzyną i teraz to ON musi uciekać przed mordercą. Ktoś nieustannie depcze mu po piętach i najwyraźniej bardzo mu zależy na tym, żeby Harry Hole zakończył swoje dociekania. Do komisarza docierają osobliwe listy, które w oczach policji stawiają go na miejscu podejrzanego. Jak zakończy się ta batalia o sprawiedliwość? Czy śledczy zdoła zmierzyć się z nieuchwytnym złoczyńcą?

Jeśli chcecie poznać odpowiedź na to pytania zapraszam do lektury, ta i inne książki Jo Nesbo czekają na Was w bibliotece. Dobrze spędzonego czasu !

 

Źródło: https://www.empik.com/trzeci-klucz-nesbo-jo,prod58549360,ksiazka-p
https://www.taniaksiazka.pl/ksiazka/trzeci-klucz-harry-hole-tom-4-jo-nesbo

Opracowała : Jolanta Stoszek