Spadł śnieg, powoli zbliżamy się do Świąt Bożego Narodzenia, niewielu z nas teraz myśli o czytaniu. Jest jednak taka książka, wielka świąteczna niespodzianka i jednocześnie wspaniały prezent od Johna Grishama… „ Ominąć święta”.

Szaleństwo w sklepach. Korki na ulicach. Bezsensowne prezenty. Kłopotliwi goście. To po prostu Boże Narodzenie. A może by tak w tym roku nie kupować choinki? Niczego nie szykować? Nikogo nie zapraszać? Luter wpada na genialny pomysł. Nie potrafi sobie jednak nawet wyobrazić sobie, co czeka tego, kto ośmieli się marzyć, by ominąć święta… Przewrotna, prześmieszna, ciepła i mądra opowieść, to jakby Opowieść wigilijna na miarę naszych czasów. Jest w niej błyskotliwy humor oraz znakomicie uchwycona atmosfera przedświątecznej gorączki i wahania ludzkich nastrojów.

Zachęcam do lektury, która napisana jest z humorem, wręcz satyrycznie w odniesieniu do przedświątecznych zachowań co prawda Amerykanów, może odnajdziecie w lekturze wątki i sytuacje bliskie naszym tradycjom ? Zapraszam do biblioteki !

Wpadnijcie również  do nas po książki niespodzianki pod choinkę 🙂

Źródło : https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4868335/ominac-swieta

Opracowała : Jolanta Stoszek