U progu kolejnego weekendu zapraszam Was do przeczytania ciekawej książki. Tym razem mój wybór to „ Gdzie śpiewają raki” Delii Owens, to przejmująco piękna książka, szczerze powiedziawszy dawno nie czytałam nic równie wzruszającego.

„Gdzie śpiewają raki” to wysmakowana oda do świata przyrody, wzruszająca fabuła o dojrzewaniu i zaskakująca relacja z procesu. Owens przypomina, że dzieciństwo nas kształtuje definitywnie i że wszyscy bez wyjątku podlegamy wspaniałym, lecz nieokiełznanym sekretnym siłom natury.
Pogłoski o Dziewczynie z Bagien latami krążyły po Barkley Cove, sennym miasteczku u wybrzeży Karoliny Północnej. Dlatego pod koniec 1969 roku, gdy na mokradłach znaleziono ciało przystojnego Chase’a Andrewsa, miejscowi zwrócili się przeciwko Kyi Clark, zwanej Dziewczyną z Bagien.

Lecz Kya nie jest taka, jak o niej szepczą. Wrażliwa i inteligentna, zdołała sama przetrwać wiele lat na bagnach, które nazywa domem, choć jej ciało tęskniło za dotykiem i miłością. Przyjaźni szukała u mew, a wiedzę czerpała z natury. Kiedy dzikie piękno dziewczyny intryguje dwóch młodych mężczyzn z miasteczka, Kya otwiera się na nowe doznania — i dzieją się rzeczy niewyobrażalne.

19 sierpnia bieżącego roku miał premierę w Polsce film nakręcony na podstawie powieści pod tym samy tytułem w reżyserii Oliwii Newman. Zapraszam Was szczególnie do przeczytania książki, a dopiero potem do obejrzenia filmu. Dobrego weekendu!

 

Źródło: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5019183/gdzie-spiewaja-raki

Opracowała : Jolanta Stoszek