Już sama okładka i tytuł zachęcają do przeczytania tej powieści. Opowiada o perypetiach młodej dziewczyny, która pod chłopięcym imieniem Eon zmaga się ze swoim losem.
16 letnia dziewczyna udaje 12-letniego chłopca by walczyć o możliwość zostania Smoczym lordem.   Mimo, że wydaje się, że nie ma wielkich szans na wygraną- jest nieporadnym  kaleką, jednym z najsłabszych kandydatów, posiada wielką moc, która pozwala zagłębić się w świat energii i widzieć wszystkie Niebiańskie Smoki.  W czasie ceremonii wybrania nowego ucznia Smoczego lorda pojawia się Lustrzany Smok który zniknął na 500 lat. Z wszystkich kandydatów wybiera naszą główną bohaterkę, gdyż tylko ona jest dziewczyną. Jak później się okazuje Smok również różni się od pozostałych. Nie jest męskich Smokiem. Eona wbrew własnej woli zostaje wciągnięta w intrygę. Na jej barkach zostaje złożona niewyobrażalna misja, której celem jest uratowanie cesarza ( w którym nieświadomie się podkochuje), imperium i jego mieszkańców przed zbyt ambitnym i niezrównoważonym Ranne.
Mimo, że kobietom nie przysługuje miejsce w świecie smoczej magii, to właśnie młoda dziewczyna pokazuje, że jej płeć ma równorzędne prawa i może nawet przewyższać siłą, energią i wiarą niejednego mężczyznę.

Tworzony przez autorkę świat czerpał początkowo inspirację z kultury i historii Chin i Japonii, ostatecznie stał się jednak Imperium Niebiańskich Smoków, czyli krainą, w której obok tradycji wspomnianych wyżej krajów, można znaleźć także wiele pomysłów stworzonych już przez samą autorkę. Świat ten jest w pewien sposób magiczny, jednak nie do przesady – nie ma tutaj różnorodnych fantastycznych stworzeń, cała magia opiera się zaś na dwunastu smokach i świecie energii, z którego w pełni mogą korzystać tylko ci, którzy wejdą w przymierze ze smokami. Zażarte pojedynki na miecze w połączeniu z polityczną intrygą przyprawiają o zawrót głowy.
Historia Eony porusza fundamentalne kwestie – akceptację własnej tożsamości i pogodzenie się z rolą, która została człowiekowi przypisana przez los, ponoszenie konsekwencji za popełnione czyny. Maluje słowami różne odcienie przyjaźni, mówi o zaufaniu i poświęceniu.
Z utęsknieniem czekam, aż w bibliotece pojawi się kolejna część . Polecam tą książkę gorąco fanom smoków, kultury Japonii i fantastyki. Każdy może znaleźć w niej coś dla siebie.  Przyznam, że ja sama przeczytałam tą powieść w dwa dni.

Dorota Sroka