Ostatnią książką jaką przeczytałam była powieść Sparks`a „Anioł Stróż”. Koleżanka poleciła mi tego autora mówiąc, że jego książki są bardzo dobre. Więc postanowiłam to sprawdzić, po przeczytaniu kilkunastu stron zorientowałam się, że ma rację.
„Anioł Stróż” jest połączeniem romansu i thrillera. Niesamowita powieść o Julie Barenson, która w wieku 25 lat zostaje wdową. Po śmierci mąż zostawia jej list, w którym obiecuje, że zawsze będzie jej aniołem stróżem i podarowuje psa – doga niemieckiego, któremu Julie daje na imię Śpiewak. Po czterech latach wdowa zaczyna umawiać się na randki. Spotyka się z różnymi mężczyznami, aż trafia na Richarda. Jest bardzo przystojny i zakochuje się w Julie. Ona jednak nie odwzajemnia jego uczuć, ponieważ kocha innego, Mike`a, który był najlepszym przyjacielem zmarłego męża. Richard opętany obłędną zazdrością zmienia jej życie w piekło…
Książka wywarła na mnie ogromne wrażenie i pozytywnie mnie zaskoczyła. Z wielką przyjemnością przeczytam pozostałe dzieła tego autora, a na nowe czekam z niecierpliwością.

Mariola Żądło