Komentarze

Logowanie

W kulturze

piątek, 09 luty 2018 09:09

Fantastyczne ferie w MKF

piątek, 17 marzec 2017 09:58

Andrzej Piaseczny Piasek w kwietniu w Myślenicach

Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na wyjątkowy koncert. Po raz pierwszy w Myślenicach będzie możliwość posłuchania utworów Andrzeja Piasecznego, w specjalnych, kameralnych warunkach, w wyjątkowych aranżacjach.

Będzie to szczególny koncert zapewniający bliską, niemal intymną atmosferę koncertową. W takiej oprawie, największe przeboje Andrzeja, a także wyselekcjonowane przez niego, jego ulubione utwory, będą brzmiały wyjątkowo.

Koncert odbędzie się w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu 4 kwietnia 2017 r., (wtorek) godz. 19.00

poniedziałek, 06 marzec 2017 10:31

Iran. Portrety z podróży

 

9 marca w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu odbędzie się slajdowisko o Iranie, przez pryzmat portretów napotkanych ludzi opowiedzą Magdalena Mistygacz i Jakub Stoszek. Opowieść o niemal trzytygodniowej podróży po Iranie - kraju, który wydawał się bardziej obcy niż bliski, a zaskoczył nieopisaną gościnnością.

 "Kilkanaście dni spędzonych w Iranie, było jak wizyta u dalekiej rodziny. Mahmood, Alireza, Hamid, Negar, Ahmed. To ich historie usłyszycie na slajdowisku" – mówią wspólnie Magda i Kuba. 
Początek spotkania godz. 18.00

piątek, 07 październik 2016 08:49

Lourdes. Kamil kręci film.

W ramach wydarzeń związanych z XXIII Tygodniem Kultury Chrześcijańskiej Dom Grecki zaprasza na spotkanie i prelekcję z Jakubem Stoszkiem autorem filmu repotrażowego "Lourdes. Kamil kręci film".

środa, 25 maj 2016 12:20

MOKiS zaprasza na wernisaż

Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu
Serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy Malarstwa Tomasza Nowaka

2 czerwca br.  /czwartek/ godz. 18.00 Galeria Sztuki Współczesnej Mokis.

Komisarz wystaw: Małgorzata Anita Werner

wystawa czynna do 13 czerwca.

 

piątek, 18 wrzesień 2015 10:34

KONKURS

Zachęcamy do udziału !

piątek, 08 maj 2015 10:23

NOC MUZEÓW

Muzeum Regionalne Dom Grecki zaprasza na kolejną już noc muzeów 16 maja 2015 roku.

środa, 05 listopad 2014 11:03

Gdy przestrzeń staje się formą

7 listopada o godz. 18.00 Muzeum Dom Greckie zaprasza na trzeci z cyklu wykładów "Sztuka współczesna w muzeum"zatytułowany

"Gdy przestrzeń staje się formą"

Wygłosi go Małgorzata Jędrzejczyk.

Podczas referatu postawione zostanie pytanie jakie były ideowe i formalne konsekwencje powiązania rzeźby z przestrzenią oraz jaką rolę odgrywała przestrzeń w twórczości Katarzyny Kobro.

środa, 14 maj 2014 08:19

NOC MUZEÓW 2014

Dom Grecki: NOC MUZEÓW 2014 - "Z muzyką w tle"

17 Maja 2014, 19:00 -1:00

Już po raz piąty Muzeum Regionalne "Dom Grecki" w Myślenicach włącza się w ogólnopolską akcję Noc Muzeów.

W tym roku w Myślenicach wydarzeniu przyświecać będzie hasło "Z muzyką w tle". Muzeum na tę okazję przygotowało specjalne wydarzenia: - godz. 19.00 - wernisaż wystawy "Chopinowi Duda - Gracz" - malarstwo Jerzego Dudy - Gracza ( 1941-2004 ) ze zbiorów Fundacji "Conspero" oraz - godz. 20.00 - spektakl wokalno-muzyczno-słowny "Jej pierwszy bal - z tańcem i śpiewem przez życie" w wykonaniu Zespołu Artystycznego "Lonicera" - muzyka: Władysław Szpilman.

Spektakl odbędzie się w ogrodzie muzealnym. Ponadto w godzinach od 18.00 - 00.30 bezpłatnie będzie można zwiedzać wszystkie ekspozycje muzealne stałe i czasowe - w tym wystawę "Wokół Kolberga" - zorganizowaną w ramach Roku Oskara Kolberga oraz wystawę malarstwa Jerzego Dudy-Gracza.

(Źródło : miasto-info.pl)

 

środa, 23 kwiecień 2014 12:28

Wirtualny Festiwal Wielokulturowy

 

30 kwietnia  w godzinach 10:00-13:00 odbędzie się WIRTUALNY FESTIWAL WIELOKULTUROWY, w którym może uczestniczyć każdy z Was.

Festiwal będzie miał charakter internetowy i odbędzie się na specjalnie przygotowanej platformie internetowej. Będzie składał się z zadań sprawdzających wiedzę o tolerancji, wielokulturowości, antydyskryminacji. Uczestnicy, którzy poprawnie i kreatywnie rozwiążą zadania, otrzymają od organizatorów ciekawe nagrody!

 

Nadrzędnym celem przedsięwzięcia jest edukacja antydyskryminacyjna, utrwalanie postawy tolerancji wobec innych oraz uwrażliwienie na istnienie coraz bardziej powszechnego zjawiska wielokulturowości w naszym społeczeństwie i na świecie.

 

Formularz zgłoszeniowy oraz dodatkowe informacje znajdziecie  stronie: 

http://www.ceo.org.pl/pl/szkolatolerancji/news/zglos-sie-na-wirtualny-festiwal-wielokulturowy

środa, 23 kwiecień 2014 08:16

Wielkanoc z Ojcem Świętym

W ramach uroczystości kanonizacyjnych Ojca św. Jana Pawła II Dom Grecki zaprasza  na finisaż wystawy "Wielkanoc z Ojcem Świętym" - w twórczości ludowej i amatorskiej regionu krakowskiego. 
Podczas finisażu zostaną ogłoszone wyniki i wręczone nagrody w konkursie literackim "Tak Go pamiętam ..."- wspomnienia Myśleniczan o Ojcu św. Janie Pawle II  oraz wystąpi Zespół Regionalny "Mali Krzczonowianie".

25 kwietnia (piątek) godz. 18.00 - Dom Grecki w Myślenicach

czwartek, 27 marzec 2014 07:12

"Osobliwe życie Księżnej Montleart”

 

Muzeum Regionalne w Myślenicach zaprasza na spotkani autorskie i prezentację książki Bogny Wernichowskiej „Osobliwe życie Księżnej Montleart”- opowieść biograficzna o księżnej z myślenickiej ziemi.

Spotkani odbędzie się 28 marca 2014 r. (piątek) o goz. 18.00 w „Domu Greckim”  ul. Sobieskiego 3

 

Bogna Wernichowska książkę tę poświęciła jednej z najbardziej zagadkowych dam XIX-wiecznej Europy – księżniczce Auguście Montleart – filantropce i działaczce społecznej, która w latach 1870 – 1885 mieszkała w Krzyszkowicach, koło Myślenic. Zbierając okruchy informacji, badając genealogię swojej bohaterki Autorka zaprasza Czytelnika na królewskie dwory, do książęcych pałaców i szlacheckich dworów.
W barwnej opowieści ożywają czasy minione, bardziej domowo brzmią nazwiska wielkich rodów, a znajome miejsca ukazują swoje tajemnice.

środa, 26 luty 2014 09:57

KUP KSIĄŻKĘ - WSPOMÓŻ SCHRONISKO

W bibliotece są do sprzedania książki w cenie od 5do 15 złotych- literatura piękna, horrory, fantaza, poradniki. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży przeznaczymy na schronisko dla zwierząt. Serdecznie zapraszamy.

środa, 22 styczeń 2014 10:23

KOLĘDOWANIE z Zespołem Regionalnym "Toporzanie" z Tenczyna

Muzeum Regionalne "Dom Grecki" w Myślenicach
serdecznie zaprasza na
KOLĘDOWANIE z Zespołem Regionalnym "Toporzanie" z Tenczyna

24 stycznia (piątek), godz. 18.00 - Dom Grecki

W programie :
- tradycyjne obrzędy bożonarodzeniowe: Wigilia oraz Kolędnicy z gwiazdą i turoniem
- wspólne kolędowanie.

ZAPRASZAMY!

poniedziałek, 13 styczeń 2014 09:28

"DZIEŃ ze ŚREDNIOWIECZA"

Muzeum Regionalne w Myślenicach oraz Fundacja "Historia Vita"
serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy
rekonstrukcji strojów średniowiecznych z XIII - XV w. - "DZIEŃ ze ŚREDNIOWIECZA"

18 stycznia /sobota/, godz. 16.00 - Dom Grecki.

 

 

Będzie można zobaczyć stroje proste i dworskie. Damskie i męskie. Pełne żywych kolorów i w przygaszonych brązach. Pełne różnorodności i ujęte w ramy pięknych przedmiotów nie tylko codziennego użytku.

Jeśli jesteś sympatykiem średniowiecza, miłośnikiem piękna, czy rekonstruktorem - przybądź!
Jeśliś prostym człowiekiem, który zaciekawiony, chce zerknąć co też ci rycerze i damy tam wymyślają - zawitaj! 
Jeśli wreszcie jesteś znudzonym zimową porą mieszczaninem i naszła Cię ochota na ciekawe, niecodzienne spędzenie wolnego czasu - przybywaj!


Będą:
- rycerze i damy w strojach różnorakich
- tańce dworskie
- pokazy walk rycerskich
- wystrzały z hakownic na wiwat

- pokazy tańca z ogniem.

 
piątek, 29 listopad 2013 07:30

FOTOGRAFIA DZIKIEJ PRZYRODY 2002-2012

Przez jałowe pustynie, ponad wzniosłe granie, w gęstej tropikalnej dżungli i na otwartym oceanie - te zdjęcia są nie tylko obrazowymi ambasadorami świata Natury, ale ukazują też artystyczną perfekcję, techniczne zaawansowanie fotografii i naturalne piękno przyrody, uchwycone przez fotografów w momencie jej wspaniałości. Życie płynie szybko. Narodziny, zagrożenie, walka, przeżycie - dzieją się ciągle, raz za razem.

Na wersję wystawy, prezentowaną przez Muzeum Regionalne „Dom Grecki” w Myślenicach, składa się 70 wybranych zdjęć z 11 ostatnich edycji, nagrodzonych i wyróżnionych w kilkunastu kategoriach, autorstwa 68 fotografów z 22 krajów, w tym 2 zdjęcia z Polski. Zwycięskie prace wyselekcjonowano spośród 20 - 50 tys. fotogramów, nadsyłanych rokrocznie w latach 2002 - 12. Cele jakie przyświecają organizatorom konkursu i wystawy można najogólniej określić w kilku punktach:

• podnieść status fotografii dzikiej przyrody do rangi głównych nurtów współczesnej sztuki,
• stać się najpoważniejszym forum fotografii tego rodzaju, przedstawiając światowej widowni najlepsze obrazy natury,
• inspirować coraz to nowe pokolenia fotografów do tworzenia wizjonerskich i ekspresyjnych interpretacji dzikiej przyrody,
• przedstawiać zgromadzone dzieła ludziom na całym świecie, aby ukazać im wspaniałość, dramatyzm i różnorodność życia na Ziemi i pobudzić w nich dbałość o jego przyszłość.

(źródło:http://www.muzeum.myslenice.pl/wystawy-wystawy_czasowe.php )

środa, 27 listopad 2013 13:14

ABC POLSKIEGO PLAKATU WSPÓŁCZESNEGO

MYŚLENICKI OŚRODEK KULTURY I SPORTU

Zaprasza na wystawę

ABC POLSKIEGO PLAKATU WSPÓŁCZESNEGO

Galeria Sztuki Współczesnej MOKiS

Myślenice ul. Piłsudskiego 20

 

Wystawa ABC polskiego plakatu współczesnego w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu jest kolejną wystawą z kolekcji Krzysztofa Dydo jaką mamy okazję gościć w tym roku. Tym razem są to plakaty z ostatnich lat uznanych za swe dokonania artystów, z którymi współpracuje Galeria Plakatu w Krakowie:

Absolwenta ASP w Poznaniu w 1984 roku, Ryszarda Kai, znanego scenografa,twórcy ponad 150 scenografii do spektakli teatralnych, baletowych, operowych i telewizyjnych oraz kilku filmów jak również grafika, malarza i autora ponad stu dzieł plakatowych.

Absolwentki ASP w Katowicach w 2004 roku, Kai Renkas, artystki zajmującej się z dużym powodzeniem plakatem, projektowaniem graficzny, grafiką warsztatową, malarstwem i pracą pedagoga uczelni śląskich oraz ich przyjaciół, dużej grupy współcześnie projektujących plakaty artystów wszystkich pokoleń niemal z całej Polski.

 

Wystawa tuż przed grudniowym otwarciem Biennale Plakatu Polskiego w Katowicach i na pół roku przed planowanym w Warszawie Międzynarodowym Biennale Plakatu poza samą funkcją prezentacji projektujących plakat artystów jest też próbą spojrzenia na kondycję naszego plakatu. Autor plakatu do wystawy , jak zwykle pełen humoru Ryszard Kaja, powiedział: namalowałem LOKOMOTYWĘ bo polski plakat wciąż pędzi i gna. Inni mają zdanie odrębne. Co Kaja parafrazując Juliana Tuwima przedrzeźnia ...już ledwo sapie, już ledwo zipie, a jeszcze plastyk węgiel w nią sypie? Czy ledwo zipie ? Polski plakat artystyczny ma świetną opinię na całym świecie za swą odrębność. Czy ją stracił ? Czy nadal ma rangę dzieła sztuki. Mamy nadzieję, że aktualna prezentacja będzie dobrą okazją by wyrobić sobie własne zdanie na ten temat. 

poniedziałek, 04 listopad 2013 13:56

Koncert w MOKiS

poniedziałek, 07 październik 2013 16:24

Zmarła Joanna Chmielewska

Zmarła Joanna Chmielewska, autorka powieści sensacyjnych, kryminałów, komedii obyczajowych oraz książek dla dzieci miała 81 lat.
Chmielewska napisała w sumie ponad 60 książek. Do najpopularniejszych należą między innymi "Lesio" czy "Szajka bez końca". "Określiłabym swoje powieści jako sensacje humorystyczne. Bardziej czy mniej kryminalne, ale humorystyczne. Nie tylko w samej warstwie językowej. Humorystyczność otaczającego świata przenika do mojej prozy. To nie jest satyra, tylko prezentacja kretyństwa dziejącego się wokół nas" - powiedziała Chmielewska w jednym z wywiadów. 
W bibliotece posiadamy aż 15 jej czarujących kryminałów.
poniedziałek, 09 wrzesień 2013 12:28

"Spojrzenie na Pamir"

Dom Grecki serdecznie zaprasza na spotkanie podróżnicze z Gabrielem Turskim
"Spojrzenie na Pamir" - relacja z wyprawy do Kirgistanu i zdobycia Piku Lenina.

13 września - godz. 18.30

czwartek, 27 czerwiec 2013 14:28

MOKIS zaprasza

wtorek, 14 maj 2013 08:28

Myślenickie Konfrontacje

MYŚLENICKIE KONFRONTACJE ZESPOŁÓW ROCKOWYCH 22.06.2013 / sobota / godz. 16.00 - sala widowiskowa MOKiS

Po długich miesiącach rockowej stagnacji na największej i najbardziej profesjonalnej myślenickiej scenie, chcemy zaprosić Państwa na pierwszą próbę odrodzenia wspaniałego muzycznego oblicza miasta. 22 czerwca (sobota) startujemy z premierową odsłoną Myślenickich Konfrontacji Zespołów Rockowych!

Przez ostatnie miesiące walczyliśmy wspólnie z Wami o to, aby urzeczywistnić plany stworzenia profesjonalnego gruntu dla młodych, debiutujących, mniej doświadczonych zespołów oraz „starszej gwardii”, która z roku na rok osiąga coraz większe sukcesy. Naszym celem jest spotkać się na jednej scenie, na największym koncercie rockowym w Myślenicach i oddać muzyczny hołd niesłabnącej w sile myślenickiej scenie.

Impreza zostanie podzielona na dwa bloki – blok debiutantów oraz blok laureatów przeglądów muzycznych + goście. Celem koncertu jest zabawa na wysokim poziomie, promocja sztuki, muzycznej wizytówki miasta, promocja grania na żywo oraz wspieranie młodych, debiutujących zespołów rockowych.

Grasz w zespole ? Początkujecie ? Chcecie sprawdzić się na dużej scenie i zagrać wspólnie z kolegami po fachu ? Zgłoście się dzwoniąc pod numer telefonu: MOKiS – Z. Morawski tel.(12) 272-15-11, 510-106-093 lub wysyłając mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. (informacje dla debiutantów poniżej).

Harmonogram:

Godz. 16.00 Blok debiutantów – przewidziany koncert zespołów debiutujących

Godz. 18.00 Blok laureatów + gości – przewidziany koncert 2 byłych laureatów przeglądów muzycznych oraz koncert gości spoza gminy Myślenice.

Informacje dla zespołów debiutujących:

Od młodych debiutantów wymagamy jedynie odwagi i działania na terenie powiatu myślenickiego. Scena jest Wasza Zespoły są proszone o przesłanie na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. swoich nagrań w formie MP3 lub Audio/Video. Nagrania mogą zostać dostarczone osobiście na płycie CD. Uwaga : nagrania mogą być nieprofesjonalne. Do nagrania zespołu można użyć komórek, dyktafonów, lub jakichkolwiek urządzeń rejestrujących dźwięk w nienajgorszej jakości. (Jakość musi pozwolić na wstępne określenie stylu zespołu oraz podstawowych umiejętności muzyków). Po wybraniu najlepszych młodych/debiutujących wykonawców, zespoły zostaną poinformowane o godzinie swojego występu oraz poproszone o udostępnienie podstawowych informacji o zespole w celach promocyjnych.

Informacje na temat kolejności gry poszczególnych zespołów oraz uczestników bloku laureatów + gości już niebawem.
Pokażmy, że w dobie wątpliwie słusznej cyfryzacji muzyki jest jeszcze miejsce i czas na żywe granie. Publiczności, bądźcie tam z nami !

czwartek, 14 marzec 2013 17:38

Uwaga Konkurs

Miejska Biblioteka Publiczna w Myślenicach ogłasza konkurs plastyczny na komiks:

Fantastyczna Biblioteka

Więcej na stronie Biblioteki Publicznej

czwartek, 21 luty 2013 11:05

"GDZIE CHADZAŁY POŁUDNICE?" Adam Górka

źródło : http://www.muzeum.myslenice.edu.pl/

wtorek, 12 luty 2013 16:17

Randka z książką w bibliotece? A co!

 

Randka z książką w bibliotece? A co!

Ideą spotkania są rozmowy, w których udział biorą pary zmieniające się co 3 minuty. Uczestnicy w przyjemnej atmosferze będą mogli podzielić się swoimi czytelniczymi  spostrzeżeniami.
14 lutego o godz. 17.00 Miejska Biblioteka Publiczna w Myślenicach organizuje akcję pt. Szybkie randki z książką.  Prowadzimy zapisy! Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy! Kontakt tel. 12 272-06-61

źródło : http://www.biblioteka.myslenice.pl

wtorek, 12 luty 2013 15:33

VOYAGE- żel-art Jana Kantego PAWLUŚKIEWICZA

 

 
Muzeum "Dom Grecki" zaprasza na wernisaż wystawy 
"VOYAGE" -  żel-art Jana Kantego PAWLUŚKIEWICZA
 
15 lutego /piątek/ godz. 18.00 - Dom Grecki
 
Artysta będzie obecny na wernisażu.


Jan Kanty Pawluśkiewicz to twórca wszechstronny: utalentowany malarz, znakomity kompozytor muzyki teatralnej, filmowej, wybitny autor monumentalnych dzieł oratoryjno-kantatowych.

Swoje obrazy po raz pierwszy wystawił w 1999 roku w Piwnicy pod Baranami. Dziesięć miesięcy później w krakowskiej Galerii Szalom pokazał cykl: „21 trudnych obrazków na karnawał”.

Wystawa „VOYAGE” to ekspozycja zarówno wcześniejszych obrazów Jana Kantego Pawluśkiewicza, pochodzących z cykli: „Wędrówki po Morzu Czerwonym”, „Krajobrazy”, a także najnowszych: „Sensy Byty Mary”, „Pheniben”. Prezentowane prace to podróże artysty do różnych zakamarków Jego wyobraźni, miejsc do których chętnie powraca.
Żel-art – wyznaje autor - to rodzaj nadrealistycznej kreacji moich przeżyć, snów, nadziei, obaw.

To świat prawdziwy, ale wizja rozmyta w nierealny sen…

Architektura na obrazach Jana Kantego Pawluśkiewicza ma w sobie elementy nostalgii za czasami, w których ważna była estetyka przedmiotu, a przez to przyjemność obcowania z tzw. „pięknem niezależnym”, tak zagubionym we współczesnym świecie.
„Żel-art – to połączenie współczesnej ekstrawagancji z konwulsywną klasyką”.

źródło: info  "Dom Grecki"

środa, 09 styczeń 2013 07:58

150 rocznica Powstania Styczniowego

Muzeum Regionalne w Myślenicach oraz
Gimnazjum nr 1 w Myślenicach
zapraszają na widowisko w dniu
11.01. 2013 r. ( piątek) godz. 18.oo 
z cyklu NOWOCZESNY PATRIOTYZM
oraz wspólne śpiewanie pieśni z Powstania Styczniowego

SCENARIUSZ I REŻYSERIA WIDOWISKA:
Zbigniew Wiącek i Jarosław Pietrzak
ARANŻACJA MUZYCZNA UTWORÓW:
Grupa „ANAFORA” z Gimnazjum nr 1 w Myślenicach
W programie obok Pieśni Powstania Styczniowego utwory: R. Rynkowskiego, R. Gawlińskiego, J. Wójcickiego, Woodkida 

Spotkanie uświetni wystawa:
„W krwawym polu srebrne ptaszę... - O czym mówią pieśni Powstania Styczniowego”.
Fotografie i ryciny z archiwum Biblioteki Narodowej w Warszawie. 

(źródło : http://www.muzeum.myslenice.edu.pl/)

piątek, 04 styczeń 2013 11:09

Koncert Orkiestry Kameralnej "Concertino"

 

Wielka Gala Noworoczna z udziałem Myślenickiej Orkiestry Kameralnej „Concertino” odbędzie się 6 stycznia 2013 o godz. 17.00 w MOKiS.

Orkiestra wystąpi pod batutą Roberta Kabary, a gwiazdami wieczoru będą soliści największych scen operowych w Polsce, artyści o zjawiskowym głosie: Edyta Piasecka – sopran i Tomasz Kuk – tenor. Usłyszycie Państwo słynne arie, jak również znakomite kompozycje orkiestrowe m. in. Johanna Straussa, Gioacchino Rossiniego, Giacomo Pucciniego, Johannesa Brahmsa i Giuseppe Verdiego. W wiedeński klimat zabawnych polek, przepięknych walców i wzruszających arii wprowadzi Państwa Józef Romek.

W przerwie koncertu organizatorzy zaplanowali niespodziankę.

Bilety w cenie: 25 zł (normalny), i 15 zł (ulgowy) do nabycia w MOKiS

(źródło: http://wydarzenia.miasto-info.pl)

piątek, 14 grudzień 2012 08:25

Wieczór poezji

 20 grudnia 2012 o godz. Miejska Biblioteka Publiczna oraz grupa Literacka TILIA, zapraszają wszystkich miłośników słowa (bez względu na wiek) do wspólnego czytania poezji. Każdy z uczestników spotkania będzie mógł  zaprezentować przed publicznością ulubiony wiersz o tematyce bożonarodzeniowej. Szczególnie mile widziane utwory własnego autorstwa. Swoje wiersze przedstawią także członkowie Grupy TILIA.

(źródło: .biblioteka.myslenice.pl )

 

poniedziałek, 26 listopad 2012 10:39

Ziemia Myślenicka - jubileusz

Już niebawem w wielkim jubileuszowym widowisku zaprezentuje się Reprezentacyjny Folklorystyczny Zespół Miasta i Gminy Myślenice - Zespół Pieśni i Tańca "Ziemia Myślenicka". Trzy koncerty, ponad 160 artystów, blisko drugie tyle kostiumów, niezwykła muzyka, brawurowe choreografie i świetna zabawa! To wszystko przygotowała "Ziemia Myślenicka" na swoje urodzinowe koncerty.Na scenie wystąpi mocna reprezentacja wychowanków "Ziemi Myślenickiej", którzy specjalnie dla Państwa po latach przerwy wrócili na scenie by ponownie oddać się w wir tańca i pasji. To jedyne takie wydarzenie, przygotowany z rozmachem koncert z całą pewnością przypadnie do gustu widzom, którzy wygodnie zasiądą w tych dniach na widowni. Przewidziano premierowe choreografie, muzyczne niespodzianki i niekończącą się ilość dobrej energii.

( źródło: zpitzm.myslenice.pl )

poniedziałek, 19 listopad 2012 14:16

Ostoja Przyrody Kenai – Alaska w miniaturze

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Sebastianem R. Bielakiem – podróżnikiem, fotografikiem-amatorem i przyrodnikiem, który spędził trzy miesiące na Alasce zwiedzając Półwysep Kenai oraz Wyżynę Środkowego Jukonu.

Pokaz slajdów pt. „Ostoja Przyrody Kenai – Alaska w miniaturze” będzie połączony z promocją najnowszej książki autora zatytułowanej „Parki narodowe i rezerwaty Alaski”.

23. 11. 2012 r. /piatek/, godz. 17.00

"Dom Grecki" Myślenice, ul. Sobieskiego 3

Sebastian R. Bielak – doktor nauk technicznych, absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz Politechniki Krakowskiej, pracownik naukowy z zacięciem do badań terenowych. Z wykształcenia inżynier, ale z zamiłowania przyrodnik, fotografik-amator, publicysta i popularyzator nauki. Autor ponad 100 publikacji z dziedziny inżynierii i ochrony środowiska, ochrony przyrody oraz ekologii.
 

poniedziałek, 19 listopad 2012 13:24

Zenon Windak w MOiKS

Serdecznie zapraszamy na
 
WERNISAŻ  WYSTAWY ZENONA WINDAKA 
 
MALARSTWO
 
20 listopada godz.. 18.00
 
MYŚLENICKI OŚRODEK KULTURY I SPORTU
 
Wystąpią artyści
MYŚLENICKIEJ ORKIESTRY KAMERALNEJ
 
KOMISARZ WYSTAWY: MAŁGORZATA ANITA WERNER

 

piątek, 26 październik 2012 10:46

Targi książki

 

Kraków zaprasza dniach 25-28 października 2012  na 16 Targi Książki. W centrum wystawowym na ul. Centralnej 41A ponad pół tysiąca wystawców prezentuje beletrystykę, poezję , książki naukowe, słowniki, leksykony, e-booki oraz literaturę dziecięcą. Targi są niepowtarzalna okazją do zakupu nowości w promocyjnych cenach, uczestnictwa w konkursach, spotkań z autorami m. in. Markiem Krajewskim, Andrzejem Stasiukiem i Januszem L. Wiśniewskim i wielu innymi. 

środa, 03 październik 2012 13:02

"CUDA MIŁOŚCI"

Serdecznie zapraszamy na prezentację najnowszej książki  Barbary Tesse
zatyt. "CUDA MIŁOŚCI"
 w dniu 6 października (sobota) o godz. 16.00
w Muzeum Regionalnym "Dom Grecki", Myślenice, ul. Sobieskiego 3
 Dyrekcja i Pracownicy Muzeum
www.muzeum.myslenice.edu.pl

środa, 26 wrzesień 2012 11:48

Twórca Thorgala w Krakowie

Retrospektywną wystawę prac Grzegorza Rosińskiego - rysownika i ilustratora, autora legendarnych już serii "Thorgal" i "Kapitan Żbik" - będzie można od środy oglądać w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie.

Więcej na stronie Radio Kraków

środa, 12 wrzesień 2012 15:55

"Światłem Malowane"

W imieniu Myślenickiej Grupy Fotograficznej "mgFoto"
serdecznie zapraszam Państwa na pierwszy otwarty pokaz plenerowy z cyklu:
"Światłem Malowane"
pod tytułem:
"W obiektywie BEŁCHATOWSKIEGO TOWARZYSTWA FOTOGRAFICZNEGO".

środa, 12 wrzesień 2012 15:38

Wernisaż Kazimierza Machowiny "RYSUNKI"

Szanowni Państwo serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy Kazimierza Machowiny "RYSUNKI"

Wernisaż wystawy 20.09.2012 o godz. 18.00 Galeria Sztuki Współczesnej
Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu.

Wystawa czynna od 20.09.2012 do 24.10.2012 Galeria Sztuki Współczesnej MOKiSWolne lektury

 

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce internetowej.