20 grudnia 2017 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie podróżnikiem Gabrielem Turskim. Jest on  znanym podróżnikiem i zdobywcą górskich szczytów.

Szlaki jego turystycznych wędrówek wiodły przez wszystkie kontynenty. Był w Peru i Boliwii, Kenii, Tanzanii i Zimbabwe, zwiedził prawie całą Europę.

W 2016 przywiózł bardzo bogaty materiał zdjęciowy  z podróży do Indochin,który został zaprezentowany na spotkaniu. Młodzież licznie przybyła na spotkanie mogła poznać bliżej kulturę , obyczaje, przyrodę czy architekturę bardzo odległych i egzotycznych dla nich zakątków świata, gdzie  codzienne życie jest zdecydowanie odmienne od wzorców europejskich. Ciekawy wykład wzbogacony został pokazem slajdów.

Już w lutym Gabriel Turski wybiera się do Ugandy, gdzie pragnie odwiedzić goryle żyjące na wolności w Narodowym Parku Nieprzenikniony Las Bwindii . Aby marzenie się spełniło bierze udział w projekcie „Polak potrafi” dzięki , któremu zebrał już ponad 40% kwoty potrzebnej na to przedsięwzięcie. Liczy się każda złotówka , która przelana na owy projekt zbliża naszego gościa do podróży. Bliższych informacji można szukać na profilu facebookowym Gabriela Turskiego.

Spotkanie zorganizowała i poprowadziła p. Jola Stoszek z biblioteki ZSTE