24 listopada o godz. 12.25 w świetlicy szkolnej odbędzie się

spotkanie z pisarką

Izabelą Sową

W spotkaniu wezmą udział uczennice i uczniowie z klas 1A, 2F i 3F

 

O autorce (za wikipedią)

Izabela Sowa (ur. 1969 w Stalowej Woli) – polska pisarka.

Rozgłos przyniosła jej tzw. „seria owocowa”. W powieściach Smak świeżych malin, Cierpkość wiśni, Herbatniki z jagodami (2002-2003) Sowa opisuje świat polskich dwudziesto- i trzydziestolatków, którzy borykają się ze zwyczajnymi problemami jak: brak akceptacji w rodzinie, niska samoocena, rozpad więzi, zdrada najbliższych, korporacyjny mobbing, brak perspektyw. I nieustający kryzys.

Ceniona za styl, cięty język i pogodę ducha jest również autorką powieści Zielone jabłuszko – sentymentalnej historii rozgrywającej się w Polsce kryzysowych lat osiemdziesiątych. Pierwowzorem bajklandii, magicznej krainy rowerów, jest rodzinne miasto autorki – Stalowa Wola. Napisała opowiadanie Trójpak świąteczny do zbioru opowiadań Opowieści wigilijne. Kolejne jej opowiadania ukazały się między innymi w zbiorach: Opowieści szkolne, Nie pytaj o Polskę, Wbrew naturze.

W 2006 roku w Wydawnictwie Autorskim opublikowała zbiór opowiadań 10 minut od centrum. Rok później pojawiła się książka Świat szeroko zamknięty – swoisty ciąg dalszy Zielonego jabłuszka.

W 2008 roku ukazała się powieść Ścianka działowa, rozpoczynająca serię parakryminałów z ekscentryczną detektywką Brzytwą.

1 kwietnia 2009 została uhonorowana przez swoje rodzinne miasto tytułem Ambasadorki Stalowej Woli. Datę wręczenia autorka wybrała sama, by okazać swój stosunek do nagród i zaszczytów.

Feministka, regularnie publikuje w jedynym ogólnopolskim piśmie feministycznym „Zadra”. Jest zadeklarowaną wegetarianką, od czerwca 2013 – weganką. Wspiera działania organizacji prozwierzęcych: Viva, Empatia oraz Czarna Owca Pana Kota.

Jest wielbicielką budynków w stylu art déco, obrazów Romadina oraz muzyki etnicznej. Kocha pływanie w lodowatej wodzie, hathajogę, śnieżne zimy, polskie truskawki, tańce latynoskie i kino.