4 września o godzinie 11 zapraszamy Was na myślenicki Rynek, gdzie w ramach ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie będą prezentowane fragmenty dramatu Gabrieli Zapolskiej „Moralność Pani Dulskiej”. To najsłynniejsze dzieło Gabrieli Zapolskiej (1857–1921), autorki dramatów, pisarki i publicystki, zostało wybrane do czytania podczas 10. edycji ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, pod patronatem honorowym Pary Prezydenckiej.
Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Jana Kruczka w Myślenicach zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w Narodowym Czytaniu , które odbędzie się na Rynku w Myślenicach.
Dramat Gabrieli Zapolskiej
czytać będą:
aktorzy Teatru w Stodole w reżyserii Doroty Ruśkowskiej – Balkon Szkoły Podstawowej nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Myślenicach,
aktorzy Teatru TereN oraz Teatru nad Rabą w reżyserii Agnieszki „Toli” Słomki – pasaż pod kamienicą Obońskich Rynek 27.
Dodatkowo będzie możliwość ostemplowania przyniesionych książek pamiątkową pieczęcią. Nastąpi również rozstrzygnięcie konkursu „Zaprojektuj plakat”.
Wstęp wolny. Całe spotkanie będzie tłumaczone na język migowy. Prosimy o zachowanie wszelkich środków ostrożności.
Współorganizatorem akcji jest Jarosław Szlachetka – Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice, Dorota Ruśkowska, Agnieszka „Tola” Słomka, Teatr w Stodole, Teatr TereN, Teatr nad Rabą.

źródło: https://www.facebook.com/events/246469240670503/?ref=newsfeed

Opracowała : Jolanta Stoszek