Czas niezmąconego relaksu

Już za parę godzin rozpoczniecie dwutygodniowy  okres ferii zimowych. Przed Wami czas odpoczynku od pracy i nauki.  Zapewne macie już jakieś plany związane z tym czasem. Jedno jest pewne , powinien to być okres relaksu i odpoczynku od codziennych zajęć. Warto spędzić...

Apteka pod Złotym Moździerzem

Kto z Was czytał „Kobiety z ulicy Grodzkiej „ ten z pewnością chętnie sięgnie po dwa tomy opowieści o protoplastach bohaterów wspomnianej sagi. Propozycją na nadchodzący weekend są książki Lucyny Olejniczak z serii Apteka Pod Złotym Moździerzem „Obca” i „...

Mit i utopia

Parę dni temu obchodziliśmy 91 rocznicę urodzin Umbro Eco, polecam przeczytać jego książkę „Baudolino”. To jedna z najsłynniejszych powieści tego autora. Baudolino, czternastoletni chłopski syn, obdarzony bystrym umysłem i fantazją, przyprowadza pod rodzicielski dach...

„Teraz i na zawsze”

  Moja propozycja na dłuższy weekend to powieść pełna emocji i zaskoczeń , idealna dla fanów Johna Grena, Nicoli Yoon czy Jenny Han. Zapraszam do lektury Mikki Daughtry i Racheli Lippincott „ Teraz i na zawsze”. To opowieść pełna emocji, wzruszeń i zaskoczeń z...

Jest taki dzień…

  Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy, Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory. Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich, Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski…. Święta tuż tuż , jest też taka książka, którą warto...

Zimowy sen

  „Zimowy sen” Joanny Jax to kolejna propozycja książki na weekend. Po euforii związanej z podpisaniem porozumień sierpniowych i powstaniem Solidarności nadchodzi ponura i trudna rzeczywistość. Polski rząd wprowadza reglamentację towarów, sklepy świecą pustkami,...