Na weekend majowy polecamy kolejną nowość z naszej biblioteki Ewy Cielesz w cyklu „Pochyłe niebo”, są to trzy tomy.

 

 

Tom pierwszy „ Ćma” osadzona w latach 70. ciemnego PRL-u historia opowiada losy dziewczyny, która traci szansę na zaplanowane i ustabilizowane życie, wraz z dokonaniem pierwszego dorosłego wyboru. Odtąd jej los chwieje się i ociera o krawędzie cudzych małych światków, wyborów i okoliczności. Bohaterka gubi się w uczuciach i ocenach, potyka o własne bardziej, lub mniej przemyślane koncepcje. Niepewność i lęk przed jutrem potęguje przytłaczająca atmosfera gierkowskiej Polski.

 

 

Tom drugi „Pajęczyna” przenosi nas w małe, zgubione w górach miasteczko, w którym rozgrywają się dalsze losy głównej bohaterki. Miało to być dla niej chwilowym, niechcianym przystankiem bez perspektyw. W jego dusznej atmosferze pełnej niedopowiedzeń i zagadek, Anita wbrew sobie buduje nowe relacje i więzy. Czy oplątana nićmi własnych i cudzych spraw odnajdzie w tym hermetycznym światku miejsce dla siebie? Nastrojowa opowieść spowija nas jak pajęczyna i nie pozwala oderwać się od książki aż do ostatnich stron.

 

 

Tom trzeci „ Ważka” która jest symbolem iluzji, transformacji, nieustannej potrzeby ruchu i przemiany – dalsze losy bohaterów serii „Pochyłe niebo” toczą się w latach 90., pełnych takiej właśnie energii. Kozinki powoli przekształcają się w atrakcyjną miejscowość turystyczną. Odważni próbują sił w prywatnych firmach lub wyjeżdżają za granicę. Anita stara się odnaleźć się w nowej rzeczywistości i nadążyć za zmianami, przed którymi stawia ją życie. Tymczasem Sonia dorasta i odkrywa człowieka, który dużo dla niej znaczy…

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Warto poświęcić trochę czasu i przeczytać tę pełne emocji powieść, zwłaszcza, że czasu wolnego macie teraz zdecydowanie więcej. W myśl zasady #zostańwdomu , czytamy książki. Jeśli nie będziecie mieli możliwości w formie tradycyjnej to polecamy audiobook:
https://www.legimi.pl/ebook-pochyle-niebo-tom-1-cma-ewa-cielesz,b348780.html
https://www.legimi.pl/ebook-pochyle-niebo-tom-2-pajeczyna-ewa-cielesz,b457390.html
https://www.legimi.pl/ebook-pochyle-niebo-wazka-czesc-3-ewa-cielesz,b378910.html

Jeszcze parę słów o autorce :
Ewa Cielesz, urodzona w Piasecznie, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych, a także krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej (Filia Wrocław), Wydział Reżyserii. Zafascynowana teatrem i poezją pisze scenariusze, opowiadania, wiersze dla dzieci i dorosłych. Nauczyciel, instruktor teatralny. Na tym polu osiąga sukcesy: dwukrotnie wraz ze swoim zespołem zdobyła Grand Prix (2010 i 2011) Festiwalu Małych Form za sztuki, których scenariusze były jej autorstwa. Opublikowała m.in.: „Dla was dzieciaki” (2002), „Skarby z szuflady” (2005), „Gdy ujrzysz gwiazdę” (2005) — zbiorki poezji dla dzieci oraz „Sentymenty” (2004) i „Między jasnością i czernią” (2006) — tomiki poetyckie dla dorosłych czytelników. Dotychczasowa Wrocławianka, obecnie mieszka w Konstancinie pod Warszawą.
źródło : https://lubimyczytac.pl/autor/62414/ewa-cielesz