Wakacje tuż tuż, odbierzecie świadectwa i nadejdzie czas odpoczynku od bardzo trudnego roku szkolnego. Pisząc teraz do was sama nie wiem do końca jak przebiegać będą moje wakacje, bo pandemia, bo strach, bo niepewność….Ale jedno jest pewne wypoczynek należy się każdemu z nas. Jeśli nie będzie to wymarzona wakacyjna przygoda, gdzieś daleko stąd, to może równie ciekawa wędrówka po Polsce.

Z pomocą przychodzi nam Elżbieta Dzikowska ze swoimi książkami „Polska znana i mniej znana” . Dwa tomy dostępne są w naszej bibliotece. „Polska znana i mniej znana” to sporo historii i fachowych opisów architektury czy malarstwa (nic dziwnego – przecież Autorka jest historykiem sztuki), ale także liczne opowieści, legendy, anegdoty czy rozmowy z mieszkańcami. I, oczywiście, mnóstwo niepowtarzalnych zdjęć. Jest to przewodnik po Polsce, ale nietypowy, bo po miejscach mało znanych bądź w ogóle nieznanych, o których istnieniu się wie, jeśli akurat mieszka się w pobliżu…oby okazał się użyteczny podczas wakacyjnych wojaży!

Życzę wam w imieniu całego zespołu biblioteki ciekawych wakacji, czy to w górach, nad morzem, wśród jezior z plecakiem, pod namiotem, przede wszystkim bezpiecznych ,pełnych radości, spokoju i beztroskiego leniuchowania oczywiście w towarzystwie dobrej lektury. Odpoczywajcie i do zobaczenia !

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/252701/polska-znana-i-mniej-znana

opracowała Jolanta Stoszek