Światowy Dzień Kota to święto obchodzone rokrocznie 17 lutego w Polsce i we Włoszech. Jego celem jest zaakcentowanie znaczenia roli kotów w życiu człowieka, a także zachęcenie do pomagania bezdomnym i żyjącym na wolności zwierzętom. Dzień Kota ma także pokazać jak trudny bywa koci los i uwrażliwić ludzi na krzywdę potrzebujących istot.

W tak wyjątkowym dniu jak Dzień Kota obowiązkową lekturą dla wszystkich wielbicieli polecam książkę Barbary Sieradzan „ Kot w domu. Instrukcja obsługi”.To nie jest poradnik o wychowywaniu kota. To jest książka o tym, jak go nie wychowywać, ponieważ wychowywanie tego czworonoga nie ma żadnego sensu. To poradnik o tym, jak zrozumieć kota i umieć się z nim dogadać ku obopólnej korzyści. Zastanawiasz się nad adopcją kota, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? Albo może masz już jednego, dwa czy małe stado w domu i zastanawiasz się, jak poradzić sobie z podawaniem leków, wyjściami do weterynarza czy drapaniem tapicerki? A może po prostu chcesz lepiej zrozumieć swojego kota i być dla niego lepszym opiekunem? W tej książce znajdziesz propozycję rozwiązań problemów, z którymi spotyka się większość kocich opiekunów. Barbara Sieradzan, związana z miesięcznikiem Kocie Sprawy, która dzieliła życie z niejednym kotem, w swojej niezwykle osobistej i ciepłej, a zarazem uniwersalnej pod względem problematyki książce przekazuje wiedzę i doświadczenie na temat kocich charakterów i spraw. Kot w domu to nie jest zwykły poradnik, to niezwykle pouczająca opowieść o życiu z kotami, przy której będziecie się śmiać i płakać, i z całą pewnością wyciągniecie z niej dużo kociej mądrości.

Kot to indywiduum, chodzący własnymi ścieżkami., ale jednocześnie jakże kochany zwierz. Prywatnie Wam zdradzę, że jestem szczęśliwą posiadaczką trzech uroczych kotek 🙂
Życzę miłej lektury i zapraszam do biblioteki, ta i inne książki o kotach czekają na Was.

źródło: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4888957/kot-w-domu-instrukcja-obslugi

opracowała: Jolanta Stoszek