Dzisiaj obchodzimy Dzień Czarnego Kota. Co prawda bohaterem książki, którą proponuję Wam na nadchodzący weekend jest rudy, pręgowany o szmaragdowych oczach, ale kot, to kot. Odnajdziemy go w powieści Sosuke Natsukawa „ O kocie, który ratował książki”. Jest to powieść dla wszystkich, którzy kochają książki i nie chcą, żeby zniknęły.

Antykwariat Natsuki to miejsce niezwykłe. Miłośnicy czytania znajdą tu książki z duszą i spokój do lektury. Gdy nieoczekiwanie właściciel przybytku umiera, księgarnię dziedziczy jego nieśmiały i introwertyczny wnuk Rintarō. Wśród uginających się od grubych tomów półek, w przyćmionym świetle i w wirującym kurzu zjawia się gadający kot. Rudy, pręgowany, o szmaragdowych oczach. To on wciąga Rintarō w niebezpieczną grę. Razem wyruszają w podróż przez cztery labirynty, aby uratować ginące książki, odnaleźć sens i radość życia.

Czy tajemnicze spotkania, niezwykła wyprawa i egzystencjalne pytania odmienią życie Rintarō? Czy odkryje, na czym polega nieskończona i nieodgadniona siła miłości? Czy pokona samotność i czy finalnie uratuje książki przed wyginięciem? Odpowiedzi znajdziecie przeczytawszy tę lekturę. Zapraszamy do biblioteki !

Źródło: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5050306/o-kocie-ktory-ratowal-ksiazki

Oprac. J.Stoszek