,,Przyjacielu, jeśli będzie Ci dane żyć sto lat, to ja chciałbym żyć sto lat minus jeden dzień, abym nie musiał żyć ani jednego dnia bez Ciebie”... Jedne z piękniejszych słów wypowiedzianych w ,,Kubusiu Puchatku” A.A. Milne, a było ich tam bez liku. Moim zdaniem bajka nie do opisania, pełna pięknych i wartościowych momentów, a w szczególności dla dziecka poznającego otaczający go świat jakim byłam, gdy po raz pierwszy zatraciłam się w jej świecie. Dlatego też stała się moją ulubioną książką dzieciństwa.
Mimo iż ,,Kubuś Puchatek” został napisany dla dzieci myślę, że dorośli też znaleźliby w nim coś dla siebie, ponieważ zawiera wiele prawd pojawiających się nam na każdym etapie życia. Jest to opowieść opowiadająca o niesamowitej przyjaźni pomiędzy mieszkańcami Stumilowego lasu. Dla mnie jako małej dziewczynki ważne było poznawanie tych relacji międzyludzkich oraz występujących między nimi czasami słabszych momentów, ponieważ w niedługim okresie czasu sama miałam czegoś takiego doświadczyć. Według mnie główni bohaterowie w perfekcyjny sposób oddają ludzkie cechy bez zbędnego ich wyolbrzymiania bądź zmniejszania ich wartości. Postacią, którą w czasie jej czytania najbardziej uwielbiałam, ponieważ mimo, iż był nieśmiały i spokojny to zauroczył mnie swoim wielkim sercem i chęcią pomagania przyjaciołom w ich trudnych momentach nawet gdy sam toczył wewnętrzną walkę z samym sobą, ze swoimi kompleksami. Książka ucz nas również, że każdy ma w sobie coś czego nie lubi, boryka się z różnorodnymi problemami na co dzień. Dlatego też dzięki niej zrozumiałam, że nigdy nie należy umniejszać swojego cierpienia i porównywać go do cierpienia innych. Nie ma osoby, która by nie odczuwała bólu, więc trzeba też być dobrym przyjacielem dla bliskich nam osób i dbać o ich zdrowie i samopoczucie jak robili to przyjaciele ze Stumilowego lasu.
Myślę, że ,,Kubuś Puchatek” to doskonała książka dla ludzi wkraczających w życie, bądź się w nim zatracających, potrzebujących czegoś, co ich wesprze pomocną dłonią i zawsze przy nich będzie. Zachęcam każdego bez względu na wiek do przeczytania tej książki chociaż raz w życiu, ponieważ wspomnienia z tej podróży pozostaną już na zawsze.
,,Życie jest podróżą, której należy doświadczyć, a nie problemem do rozwiązania”

Julia Gierat kl. 1A