Dzisiaj prezentujemy wam kolejną nowość miesiąca marca.

Song nauczycielki” Vigdis Hjorth


A jeśli twoje życie oparte jest na kłamstwie? Kogo widzisz w lustrze i ile masek zakładasz, nie zdając sobie z tego sprawy?
Tego dnia świat Lotte Bøk, wykładowczyni historii teatru w Oslo, rozpadł się na kawałki. Jej autorytet, wiedza i tożsamość okazały się fikcją, a ona musiała zadać sobie pytanie: kim jestem?
Dwa tygodnie wcześniej student poprosił ją o udział w filmie zaliczeniowym na temat związków między życiem prywatnym a zawodowym pracowników Wyższej Szkoły Sztuk. Co takiego zobaczyła kamera, która towarzyszyła jej podczas zajęć na uczelni, spacerów po lesie, przygotowywania posiłków?
Przecież w życiu kobiety nie było nic kompromitującego. Miała pięćdziesiąt siedem lat, piękny dom, wspaniałą karierę naukową, kochającą córkę i wnuki. Lubiła swoje życie i pracę. Tymczasem udział w eksperymencie doprowadził ją do załamania. Skąd te wybuchy płaczu, trzaskanie drzwiami po wykładzie, niespokojny sen?
Czego boi się Lotte? Jaka bomba tyka pod płaszczykiem spokojnego, poukładanego życia szanowanej nauczycielki? Dlaczego niszowy film skończył się wielką awanturą?

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Autorka książki Vigdis Hjorth pisze w sposób wciągający i dowcipny, a zarazem wyzywający i ostry. W swoich powieściach skupia się przede wszystkim na kobietach i bada, w jaki sposób mogą żyć i się realizować, nie pozwalając uwięzić się w rolach i konwencjach. Od chwili swojego debiutu w 1983 roku Hjorth wydała ponad dwadzieścia książek, również dla dzieci i młodzieży, a od 1990 roku pisze przede wszystkim powieści dla dorosłych, dzięki którym została uznana za jedną z najciekawszych współczesnych pisarek norweskich. https://lubimyczytac.pl/autor/105518/vigdis-hjorth