W związku z kwarantanną siedzimy w domach i czytamy książki, to świetna forma spędzenia wolnego czasu. Naprawdę warto czytać książki, można wymieniać mnóstwo powodów. Czytanie uspokaja, pogłębia wiedzę, wzbogaca słownictwo, poprawia pamięć, rozwija empatię, poprawia sen, dodaje seksapilu, dokładnie (mężczyźni z książką w ręku oceniani są przez kobiety jako bardziej atrakcyjni) .Myślę że przekonaliście się do sięgnięcia po książkę. Wiadomo, macie teraz utrudniony dostęp do tradycyjnej formy książki. Internet wychodzi naprzeciw i przypominamy raz jeszcze portale gdzie zasób książek jest ogromny:
1. https://wolnelektury.pl/
2. https://lektury.gov.pl/
3. https://polona.pl/
4. https://www.empik.com/premium
5. jeszcze więcej informacji znajdziecie tu: https://biblioteka.pl/artykul/Darmowe-ksiazki-w-internecie/9587

W tej sytuacji nie ma wymówki, że nie ma dostępu do książek. Jeśli już skusicie się na przeczytanie ,to może zechcielibyście podzielić się opinią na temat danej lektury…..proponujemy wam pisanie recenzji. Przeczytana książka niekoniecznie musi być z naszej biblioteki, czekamy na wasze teksty. Pamiętajcie recenzja to nie streszczenie książki tylko opinia na jej temat.
• Słownik Języka Polskiego definiuje recenzję następująco: tekst prezentujący, oceniający i opiniujący jakieś dzieło (książkę, pracę naukową, film, utwór muzyczny, obraz, sztukę) lub występ artystyczny
W Internecie znajdziecie mnóstwo stron z informacjami jak napisać recenzję, wybraliśmy parę , które pomogą wam w pisaniu.
https://skupszop.pl/blog/recenzja-w-praktyce
http://www.lustrorzeczywistosci.pl/2016/11/jan-napisac-recenzje-ksiazki.html
http://moznaprzeczytac.pl/jak-napisac-recenzje-ksiazki/
http://annatabak.pl/napisac-dobra-recenzje/

Czytajcie i piszcie, każdy tekst który nam prześlecie za waszą zgodą umieścimy na stronie internetowej biblioteki . Jeśli chcecie być anonimowi piszcie pod pseudonimem. Czekamy na wasze prace!
Przesyłajcie nam recenzje na adres : bibliotekazste@op.pl . Jeśli macie jakieś pytania i wątpliwości to pod tym adresem jesteśmy dostępni , odwiedzajcie również naszą stronę na fanpage – Biblioteka ZSTE w Myślenicach, gdzie każdego dnia umieszczamy ważne informacje.