Biblioteka wzbogaciła się o wiele nowych książek, dziś prezentuję wam świetną powieść Delii Owens  ” Gdzie śpiewają raki”. Debiutancka opowieść o dojrzewaniu i zarazem pełnokrwisty kryminał obnażający prawdę o nieokiełznanych instynktach.Wysmakowana oda do świata przyrody, wzruszająca fabuła o dojrzewaniu i zaskakująca relacja z procesu. Owens przypomina, że dzieciństwo nas kształtuje definitywnie i że wszyscy bez wyjątku podlegamy wspaniałym, lecz nieokiełznanym sekretnym siłom natury.

„…..Pogłoski o Dziewczynie z Bagien latami krążyły po Barkley Cove, sennym miasteczku u wybrzeży Karoliny Północnej. Dlatego pod koniec 1969 roku, gdy na mokradłach znaleziono ciało przystojnego Chase’a Andrewsa, miejscowi zwrócili się przeciwko Kyi Clark, zwanej Dziewczyną z Bagien.
Lecz Kya nie jest taka, jak o niej szepczą. Wrażliwa i inteligentna, zdołała sama przetrwać wiele lat na bagnach, które nazywa domem, choć jej ciało tęskniło za dotykiem i miłością. Przyjaźni szukała u mew, a wiedzę czerpała z natury…..”

Mam nadzieję, że tym, choć krótkim wpisem zachęciłam was do przeczytania „Gdzie śpiewają raki” Zapraszam po lekturę  do biblioteki,  wiele innych nowości czeka na was!

opracowała Jolanta Stoszek