Mrożący krew w żyłach thriller „Bielszy odcień śmierci” to debiutancka książka francuskiego pisarza Bernarda Miniera. Przygotuj się na mocne doznania.

Akcja książki toczy się w dolinach miasteczka Saint-Martin. Konserwatorzy kolejki górskiej znajdują okaleczone i pozbawione głowy ciało konia, należącego do jednego z najbogatszych biznesmenów francuskich, Erica Lombarda. Sprawą tą zajmuje się komendant Martin Servaz, czterdziestoletni rozwodnik z dorastającą córką, która zdaje się nie stronić od kłopotów oraz meloman i wielbiciel klasycznej literatury, a także kapitan żandarmerii, Irene Ziegler. Razem rozpoczynają walkę z czasem, bowiem jak się niedługo okazuje, ofiar ma być znacznie więcej. Na dodatek w miejscu zbrodni zostają zabezpieczone ślady DNA, które należą do jednego z pacjentów pobliskiego Instytutu Wargniera, zakładu psychiatrycznego, gdzie trafiają pacjenci będący najgorszymi zwyrodnialcami z całej Europy. Do tego miejsca, w tym samym czasie, dociera nowa psycholog, Diane Berg, aby podszkolić swoje umiejętności w kontakcie z najgroźniejszymi przestępcami. Miejsce wydaje jej się dziwne, a z czasem groźne. Losy Martina Servaza i Diane Berg splotą się ze sobą i doprowadzą do rozwiązania zagadki, a jej finał będzie zaskakujący.

„Bielszy odcień śmierci” sprzedał się w milionowym nakładzie egzemplarzy i podbijał listy bestsellerów a autor zgarnął za niego kilka nagród.

Bernard Miniera to francuski pisarz powieści kryminalnych. Urodził się 26 sierpnia 1960 roku w Béziers we Francji. W Polsce gościł w 2013 roku, promując swoje książki. Opowiadania tworzył od dzieciństwa, jednak powieściowy materiał zaczął gromadzić tuż przed ukończeniem pięćdziesiątego roku życia. Po swoim debiucie, „Bielszy odcień śmierci”, który okazał się bestsellerem, zaczął pisać dalsze części przygód komendanta Martina Servaz’a, które noszą nazwy: „Krąg”, „Nie gaś światła”, „Noc”.