Mija 63 dzień kwarantanny, izolacji od prawdziwego pełnego życia, to czas który nie wszyscy znoszą dobrze .Każdy z nas przeżywa na swój sposób te trudne chwile, czujemy coraz mocniej irytację, często złość, wrogość, w „ złych czasach” wychodzą z nas złe demony. Łagodzimy emocje w różny sposób, odpowiednie odżywianie, regularna dawka sportu, dużo zdrowego snu i przede wszystkim dobra lektura, czytanie podobno redukuje stres, aż o dwie trzecie. W domu spędzimy jeszcze trochę czasu, więc warto sięgnąć do książki.
Dziś polecam wam dwie lektury, na smutki koronawirusowej rzeczywistości, dostępne w naszej bibliotece.

Pierwsza z nich „Zimowla” Dominiki Słowik

Miasteczko w Dolinie Zmornickiej oddycha tajemnicami. Z jeziora wyłowiono ciało, ojciec rzucił pracę w urzędzie i został wróżem, a Pszczelarz wytresował swój rój. Misza w wolnych chwilach sprowadza trawkę ze Słowacji. Naga Dygnarówna spaceruje nocą po ulicach. Mieszkańcy albo czekają, aż wydarzy się kolejny cud, albo gorączkowo szukają skarbu. Czy uda się otworzyć od zawsze zamknięte drzwi i odkryć najściślej strzeżony sekret? Cukrówkę coraz gęściej spowija niebezpieczeństwo i lepki mrok…
Dominika Słowik po mistrzowsku zaciera granice między możliwym i niemożliwym, by zabrać czytelnika w gąszcz niewyjaśnialnych zjawisk codzienności.
Opis pochodzi od wydawcy
Ebook :
 https://woblink.com/ebook/zimowla-dominika-slowik-161676u

Druga pozycja to spora dawka humoru „A ja żem jej powiedziała…” Katarzyny Nosowskiej

Nosowska jest szczerą, dojrzałą i oryginalną obserwatorką rzeczywistości. Mimo sławy i spektakularnej kariery pozostała skromna. I ma to, czego brakuje teraz wszystkim – dystans do samej siebie. Ani przez chwilę nikogo nie udaje. Z perspektywy dojrzałej kobiety mówi o konsekwencjach tłumienia swojego głosu wewnętrznego, konieczności polerowania intuicji złotą łyżeczką i potyczkach z wewnętrznym krytykiem, zwanym przez nią „puczystą”.

Wydawało się, że nic już nas nie zaskoczy w internecie. I wtedy pojawiła się ona. Śmieszna gęba, która mówi mądrze o życiu. Prosto, zwięźle, szczerze i bez owijania w bawełnę. Ze zrozumieniem, bez pouczania. Mówi o show-biznesie, celebrytach, współczesnych snobizmach, fobiach i modach. Tylko kilka zdań, a jest w tym ciepło, doświadczenie i życiowa mądrość.

„A ja żem jej powiedziała, Kaśka, szczęścia nie poudajesz” – mówi Nosowska.
Opis pochodzi od wydawcy
Ebook :
https://www.legimi.pl/ebook-a-ja-zem-jej-powiedziala-katarzyna-nosowska,b610999.html

Dwie różne lektury, każda w jedyna w swoim rodzaju, polecam tę czytelniczą ucieczkę od codziennych trosk. Do następnej lektury!

Opracowała Jolanta Stoszek