W nawiązaniu do artykułu sprzed tygodnia o face newsach, dzisiaj zapraszam was do pewnej akcji. Prekursorem tego działania są uczniowie z Zespołu Szkół Informatycznych ze Słupska. Zorganizowali oni akcję online pod nazwą „ Nasze zwierzaki nie przenoszą koronawirusaki! Stop mitom”.
Świetna inicjatywa, zwłaszcza, że w obliczu ostatnich wydarzeń związanych z epidemią koronawirusa, spanikowani ludzie zaczęli porzucać swoje domowe zwierzaki, a co gorsza próbują nawet wymuszać zgodę na ich eutanazję. Zdaniem Światowej Organizacji Zdrowia WHO nie ma potwierdzonych przypadków, by zwierzęta domowe, koty, psy zostały zainfekowane lub byłyby odpowiedzialne za rozprzestrzenianie się wirusa wywołującego COVID-19 i przenieść chorobę na człowieka. Wypowiedzi specjalistów jednoznacznie potwierdzają to stanowisko. Zapraszam m.in. do artykułu http://gazeta.myslenice.pl/lek-wet-elzbiety-woloszyn-oraz-lek-wet-zbigniewa-woloszyn-z-przychodni-weterynaryjnej-vetmedica?fbclid=IwAR3XZuhM48RSaZpguk4xIsqAFjUh8k-amTJsEuwquFyPNpudmzvI8KaChHI
Niestety te wartościowe, potrzebne informacje, często mieszają się i giną wśród face newsów.W związku z tym sprzeciwmy się dezinformacji i zapraszam do akcji!!! Na facebooku naszej biblioteki szkolnej zamieszczajmy w komentarzach zdjęcia naszych pupili z hasłem , że nie są nosicielami wirusa. Zapraszam do zabawy, proszę o włączenie się do akcji nie tylko uczniów, ale także nauczycieli, pracowników naszej szkoły, oraz wszystkich, którym zależy na dobru naszych czworonożnych przyjaciół, sama posiadam trzy koty i psa ….zatem zaczynamy!

Jolanta Stoszek