18 marca obchodzimy Światowy Dzień Recyklingu. Został on ustanowiony w 2018 roku w celu promowania korzyści jakie niesie ze sobą odzyskiwanie surowców z odpadów. Światowy Dzień Recyklingu ma na celu uzmysłowienie ludziom, że odpowiedzialne zarządzanie zasobami naturalnymi to nasz wspólny problem i wspólna odpowiedzialność dla zabezpieczenia przyszłości naszej planety.

Zapraszam Was do zapoznania się bliżej z założeniami, problemami, skutkami i metodami recyklingu na stronie : https://paker.pl/lab/swiatowy-dzien-recyklingu/

Kogo z Was  interesuje problem tak szybkiego niszczenia naszej planety, temu proponuję  ciekawą książkę Rogera Scrutona „Zielona filozofia. Jak poważnie myśleć o naszej planecie”

Nasza wspólna przyszłość nie jest pewna, ale możemy wybrać taką drogę, która zapewni naszej planecie i naszemu gatunkowi bezpieczeństwo. Filozof uważa, że zamiast powierzać troskę o środowisko niewydolnym organizacjom pozarządowym i międzynarodowym komisjom, powinniśmy wziąć za nie osobistą odpowiedzialność. Żaden projekt na szeroką skalę się nie powiedzie, jeśli nie będzie zakorzeniony w praktycznym rozumowaniu na małą skalę. Trzeba więc, byśmy przejęli kontrolę nad naszym środowiskiem i dbali o nie jak o swój dom, między innymi poprzez działalność w lokalnych stowarzyszeniach, co było tradycyjnym celem polityki konserwatywnej.

Źródło: https://www.wrotapodlasia.pl/pl/ochrona_srodowiska/18-marca–swiatowy-dzien-recyklingu.html
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4595090/zielona-filozofia-jak-powaznie-myslec-o-naszej-planecie

Opracowała: Jolanta Stoszek