NOWOŚCI

POLECANE

KSIĄŻKA MIESIĄCA

O BIBLIOTECE

Misja

Biblioteka jest interdyscyplinarną pracownią wspierającą zadania edukacyjne i wychowawcze szkoły oraz zaspokajającą i rozwijającą potrzeby kulturalne i informacyjne uczniów.

Biblioteka jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 800-1900 w dni pracy szkoły.

Biblioteka składa się z wypożyczalni i czytelni multimedialnej.

Biblioteka posiada księgozbiór liczący ok. 13000 woluminów, oraz kasety wideo i płyty DVD, CD i CD-ROM. Udostępniane są czytelnikom lektury, podręczniki, książki popularnonaukowe, literatura piękna, bestsellery czytelnicze oraz książki metodyczne i pedagogiczne. Biblioteką zarządza program biblioteczny MOL Optivum zainstalowany na komputerze w wypożyczalni. Komputerowy katalog biblioteki dostępny jest przez Internet oraz w sieci szkolnej. Dodatkowo wydzieliliśmy trzy komputerowe stanowiska katalogowe przy wypożyczalni.

Czytelnia wyposażona jest w księgozbiór podręczny zawierający encyklopedie ogólne i przedmiotowe, różnorodne słowniki, albumy malarstwa, informatory o studiach wyższych itp. W czytelni ponadto znajduje się dziewięć komputerów z oprogramowaniem Microsoft Windows i Office Encyklopedią Multimedialną PWN Portal i podłączonym stałym łączem do Internetu ; drukarkę oraz skaner. Czytelnia pełni również funkcję sali multimedialnej zapewniając szeroką gamę środków przekazu – kino domowe z DVD, wideo, tuner satelitarny oraz 40” calowy telewizor LCD z możliwością podpięcia komputera/laptopa

STATYSTYKA CZYTELNICTWA

Uczniowie – średnia

Nauczyciele- średnia

Poziomy klas – średnia

Struktura księgozbioru – wypożyczenia

Szkoły – średnia