Kończy się Tydzień Bibliotek pod hasłem „ Biblioteka – świat w jednym miejscu”, dlatego  moja propozycja książkowa na ten weekend to „ Siedem razy świat” Aleksandry i Jacka Pawlickich. Dziennikarska para przemierzyła świat wzdłuż i wszerz. Jednym z owoców ich podróży jest właśnie ta książka – opowieści którym kluczem są : tatuaż, dżungla, sierociniec, plaża, ryby, szaman…Autorzy w Nowej Zelandii zrobili sobie maoryskie tatuaże. W Japonii wpadli na aukcję tuńczyka. W Ugandzie szukali w dżungli goryli. W Kostaryce odwiedzili szamana. Na Hawajach pływali okrętem podwodnym. Wszystko z powodu uzależnienia. Ale to dobre uzależnienie – od podróży. Aleksandra i Jacek Pawliccy od lat każdy urlop wykorzystują na to, żeby odkrywać razem świat. W odwiedzanych miejscach wcale nie odpoczywają, tylko oglądają wszystko, co się da, fotografują i opisują.

Ciekawych świata namawiam do lektury, może stanie się ona inspiracja do swojego własnego odkrywania świata?

Źródło : https://lubimyczytac.pl/ksiazka/302351/siedem-razy-swiat