Kolejny weekend przed nami, dzisiaj proponuję typowo kobiecą literaturę Lucyny Olejniczak „ Dziewczyny z ulicy Grodzkiej”. Jest to cykl 6 książek, na który składają się następujące tomy: „Hanka”, „Wiktoria”, „Matylda”, „Weronika”, „Emilia” oraz „Aleksandra”.

Przejmująca saga rodzinna, która porusza różne emocje, ukazując życie kolejnych dzielnych kobiet. Sięgając po poszczególne tomy  poznajecie kolejne bohaterki oraz ich problemy.
Wszystko rozpoczyna się w chwili, gdy rodzi się Wiktoria, nieślubna córka Bernata oraz młodej służącej, Hanki. Mężczyzna jest bezwzględny i nie chcąc słyszeć o żadnych potomkach z nieprawego łoża, po prostu się ich pozbywa. Zdarza się jednak, że dokładnie tego samego dnia odbywa się poród, gdzie matką jest żona aptekarza. Kobieta rodzi córkę, jednak ta natychmiast umiera. Akuszerka podmienia jednak noworodki, by uratować małą Wiktorię. Służąca umiera wkrótce po porodzie, jednak wcześniej przeklina rodzinę aptekarza, nie wiedząc, że jej córka przeżyje i tym samym również stanie się obiektem klątwy…

Porywająca saga rodzinna, osadzona w przepięknej scenerii, niebanalna, pełna intrygujących wątków. Zapraszam po książki do biblioteki i  życzę miłego, pełnego wypoczynku weekendu!

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/seria/kobiety-z-ulicy-grodzkiej

Opracowała : Jolanta Stoszek