Przed nami długi weekend, zatem książka będzie sporych rozmiarów. Zapraszam do lektury Mariusza Wollnego z cyklu „ Kacper Ryx” , na który składają się 4 tomy.

Kacper Ryx to bohater powieści kryminalno-detektywistycznych dziejących się w renesansowym Krakowie. Ich autorem jest Mariusz Wollny, historyk z wykształcenia, pisarz z zamiłowania… Seria ta składa się z czterech tomów, kolejno: Kacper Ryx, Kacper Ryx i król przeklęty, Kacper Ryx i tyran nienawistny, Kacper Ryx i król alchemików. Poprzez przygody głównego bohatera, Mariusz Wollny przedstawia czytelnikowi renesansowy Kraków, jego ówczesny wygląd, tajemnice i zagadki kryminalne, życie codzienne zwykłych mieszkańców, postaci historycznych i królów.

W pierwszym tomie przenosimy się do pewnej styczniowej nocy 1569 roku, kiedy to ostatni z Jagiellonów spojrzał w niezwykłe zwierciadło. Za sprawą „czarnoksięskiej” sztuczki zobaczył w nim coś, co na lata pozwoliło grupie nikczemników zawładnąć schorowaną wyobraźnią władcy… W ich niecne intrygi zostaje wplątany Kacper Ryx – inteligentny i przenikliwy student Akademii Krakowskiej. Czy uda mu się uratować majestat Rzeczypospolitej?

Jeśli spodoba się Wam pierwszy tom to zapewne sięgniecie po następne, życzę dobrego czasu przy lekturze. Podczas długiego weekendu wypoczywajcie, uprawiajcie sporty, ale nie zapomnijcie także o chwili z książką.

Źródło: https://www.sklep.kacperryx.pl/
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/151115/kacper-ryx

Opracowała: Jolanta Stoszek