Drodzy czytelnicy, zapraszam was na nowy cykl spotkań z książką. Będą to tytuły polecane w piątki na  czas weekendu. Cykl rozpocznę pięknie napisaną powieścią Laurie Frankel  ” Tak to już jest”. Autorka podejmuje ważny i jakże trudny temat. Jej książka może być drogowskazem dla ludzi, których życie postawiło w naprawdę trudnej sytuacji: gdy o swoje dzieci muszą zadbać nie tylko na co dzień, ale nieustannie zadają sobie pytanie, czy ich dziecko jest bezpieczne, czy nic mu nie grozi ze strony rówieśników i dorosłych. ” Tak to już jest” to książka z tych, które mają moc zmieniania świadomości społecznej.

„TAK TO JUŻ JEST” – KIEDY SYN STAJE SIĘ CÓRKĄ

Wyjątkowa opowieść o miłości, rodzinie i zmianie. Claude’a poznajemy, gdy ma pięć lat, jest najmłodszym z pięciu braci – uwielbia kanapki z masłem orzechowym, sukienki i marzy o byciu księżniczką. A kiedy podrośnie, powie, że chce być dziewczynką.
Rodzice Claude’a, Rosie i Penn, akceptują swoje dziecko takim, jakie ono jest, nie mają pewności jednak, czy mogą się tym podzielić z całym światem. I dlatego wybór Claude’a utrzymywany jest w tajemnicy. Pewnego dnia jednak wszystko się zmienia…

To opowieść o przemianie, rodzinie i rodzicielstwie, o tym, że bycie rodzicem to skok w nieznane, a rozwój dziecka to jedna z największych życiowych niewiadomych. Przede wszystkim jednak to książka o tym, jak trudno być rodzicem dziecka transpłciowego. Powieść została oparta w dużej mierze na autentycznych wydarzeniach: autorka sama ma syna, który zdecydował, że chce zmienić płeć.

Książka dostępna w naszej bibliotece, miłej lektury!

opracowała Jolanta Stoszek

źródło : https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4888020/tak-to-juz-jest