W tym tygodniu moja propozycja weekendowa to nowość z  naszej biblioteki  „Dziennik utraconej miłości” Erica -Emmanuela Schmidta. To poruszające świadectwo podróży w głąb siebie, a zarazem uniwersalna opowieść o czułej relacji matki i syna – relacji pełnej miłości, która nie kończy się, nawet gdy tej najbliższej osoby już nie ma.
Schmitt, mierząc się ze śmiercią najukochańszej matki, po raz pierwszy wpuszcza nas tak głęboko do swojego świata i dzieli się najbardziej intymnymi uczuciami oraz doświadczeniami.

„Dziennik utraconej miłości” skłania do refleksji nad tym, co jest w życiu ważne. Opowiadając o ciężkich doświadczeniach, autor uświadamia nam, że w życiu człowieka takie chwile są nieuniknione. Mimo to każde słowo daje również poczucie nadziei.

I tak jak wcześniej Oskar – bohater uwielbianej przez czytelników powieści – pisał listy do Pana Boga, by przygotować się na nadejście nieuchronnego, tak teraz sam autor mierzy się z utratą najbliższej osoby, przelewając swoje myśli na karty książki.

Kto z Was pokochał „Oskara i panią Różę” ten zapewne zachwyci się nową książką E.E Schmidta. Zapraszam do biblioteki , książka czeka!

Źródło: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4952484/dziennik-utraconej-milosci