Za nami 8 marca, kiedy to obchodziliśmy Dzień Kobiet, dzisiaj natomiast świętujemy Dzień Mężczyzn. Zapraszam do lektur na weekend „O kobiecie” i „ O mężczyźnie” Zbigniewa Lwa -Starowicza znanego seksuologa, lekarza, psychoterapeuty.

Książkę „O kobietach” powinna przeczytać każda kobieta, by zrozumieć siebie. A potem podsunąć swojemu partnerowi, żeby dowiedział się, czego ona od niego oczekuje. Profesor Zbigniew Lew Starowicz opowiada, jest dziś polska kobieta. Jak zmieniła się przez ostatnie lata i czego oczekuje w dzisiejszych czasach od mężczyzny. A może w ogóle go nie potrzebuje, bo nadchodzi era silnych, niezależnych kobiet? I w końcu co na to mężczyźni?

Profesor Zbigniew Lew Starowicz w rozmowie z Barbarą Kasprzycką odkrywa, co naprawdę dzieje się w relacjach pań i panów w zależności od ich osobowości, wymagań,
przyzwyczajeń, ukrytych i nieznanych sobie pragnień, a także jak na to wszystko wpływają nasza kultura, obyczaje i religia. Normy społeczne, opinia innych i gorset tradycji. Czy w takim skomplikowanym świecie w ogóle jeszcze nasze emocje dają się jakoś wytłumaczyć?
Czy z związku lub małżeństwie potrafimy być jeszcze prawdziwi?

Kontynuacją książki „O kobietach” jest „Lew- Starowicz o mężczyźnie””. Tym razem profesor rozbiera na czynniki pierwsze polskiego mężczyznę. I co tam znajduje? Niedojrzałość, strach przed kobietami i ich emancypacją oraz kłopoty z męskością. To książka, którą powinna przeczytać każda kobieta, której zależy na dobrych relacjach z partnerem. Profesor Zbigniew Lew -Starowicz mówi Krystynie Romanowskiej o błędach, jakie nagminnie robią kobiety wobec swojego mężczyzny, jak on odbiera pewien typ „babskich” zachowań, co najbardziej ceni u kobiety, a co go drażni. I radzi, co zrobić, żeby nasz związek był szczęśliwy. To lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy chcą poznać wszystkie skrywane tajemnice mężczyzny i zrozumieć go.

 

W końcu profesor odpowiada też na pytania, które już wiele razy słyszeliście, ale nigdy nie otrzymaliście na nie szczerej i pełnej odpowiedzi, popartej tak ogromnym doświadczeniem. Także na pytania najintymniejsze. Chcecie zrozumieć siebie, ale i też swoich partnerów, to zapraszam do lektury książek Lwa Starowicza. Czekamy na Was w bibliotece

Źródło: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/89036/o-kobiecie
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/127405/o-mezczyznie

Opracowała : Jolanta Stoszek