„Sekretne życie pszczół” Sue Monk Kidd to propozycja książkowa na nadchodzący weekend. Ta pachnąca miodem, ciepła, wzruszająca i przerażająca zarazem opowieść o konfliktach na tle rasowym i kobiecej przyjaźni ponad podziałami. Lily jest biała, ma 14 lat, oschłego, agresywnego ojca i olbrzymie poczucie winy. Przed dziesięcioma laty przez przypadek zastrzeliła swoją matkę. Spokój pomagają jej odzyskać, noszące imiona letnich miesięcy, czarnoskóre mieszkanki pewnej pasieki w Tiburon, gdzie Lily trafia, jadąc śladami mamy. Ale nawet ten niezwykły azyl, gdzie pszczoły wiodą swoje sekretne życie, nie chroni przed światem zewnętrznym. Najważniejsza jest wiara w siebie…

Zekranizowana z sukcesem niezwykła książka przetłumaczona na 36 języków, sprzedana w samych Stanach Zjednoczonych w nakładzie ponad 6 milionów egzemplarzy, opowiada o przerażającej codzienności stanów południowych Ameryki połowy lat sześćdziesiątych XX wieku, kiedy niewolnicy odzyskali już wolność, ale tylko na papierze.

Zapraszam do biblioteki po niezwykła lekturę , szczególnie dziś w Światowym Dniu Pszczół. Maj , słoneczny, soczyście zielony miesiąc, zachęca do częstszego spotkania z przyrodą , do obserwacji może i tych niezwykle interesujących owadów- pszczół.

Źródło: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4956372/sekretne-zycie-pszczol

Opracowała: Jolanta Stoszek