Od 14 do 20 marca 2022 obchodzimy Światowy Tydzień Mózgu.
W związku z tym w książkowej propozycji na weekend przedstawiam Wam „ Nieświadomy mózg” Leonarda Mlodinowa. Autor odkrywa przed czytelnikami zaskakujące i egzotyczne siły działające pod powierzchnią naszych umysłów oraz pokazuje, jak działają instynkty powstałe w nieświadomości, które zazwyczaj mamy za w pełni świadome i racjonalne przyczyny zachowań. Wyjaśnia, że jeśli chcemy naprawdę zrozumieć świat, a także pokonać przeszkody, które uniemożliwiają nam cieszenie się pełnią życia, musimy zrozumieć, jaki wpływ ma na nasze działania ten skryty przed naszymi oczyma, podprogowy świat.

Intensywne badania mózgu w ciągu ostatnich dwóch dekad wstrząsnęły światem naukowym tak silnie, jak rewolucja kwantowa. Badania, dzięki którym możemy – jak nigdy wcześniej – uzyskać wgląd w pracę mózgu dowiodły między innymi, że nasze wszystkie doświadczenia, sposób w jaki poznajemy rzeczywistość, a także zachowania są w ogromnym stopniu zdeterminowane przez procesy, przebiegające poza granicami naszej świadomości. Leonard Mlodinow nigdy nie traci okazji, by uczynić naukę nie tylko przystępną, ale i rozrywkową.

Jeśli macie ochotę poznać bliżej jeden z najważniejszych organów – centrum dowodzenia ludzkiego ciała, to zapraszam do biblioteki, ta fascynująca lektura czeka na Was.

Źródło: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/312388/nieswiadomy-mozg-jak-to-co-dzieje-sie-za-progiem-swiadomosci-wplywa-na-nasze-zycie

Opracowała : Jolanta Stoszek