Przeczytawszy w sieci informacje o nowo powstającym serialu na podstawie powieści „ Tatuażysta z Auschwitz” Heather Morris proponuję Wam dzisiaj właśnie tę lekturę. Wyjątkowa, oparta na faktach, łamiąca serce opowieść o człowieku, który przeżył Auschwitz i odnalazł tam prawdziwą miłość, a ta przetrwała przez lata.
Lale Sokołow trafił do Auschwitz w 1942 roku jako dwudziestosześciolatek. Jego zadaniem było tatuowanie numerów na przedramionach przybywających do obozu więźniów. Naznaczanie ich. Pewnego dnia w kolejce stanęła młoda przerażona dziewczyna – Gita. Lale zakochał się od pierwszego wejrzenia. I obiecał sobie, że bez względu na wszystko uratuje ją.

Wykorzystał swoją pozycję nie tylko, by jej pomóc. W obozie po raz pierwszy rozmawiali, flirtowali, wymienili pocałunki. Ich uczucie przetrwało nazistowskie piekło: po wyzwoleniu odnaleźli się, pobrali i spędzili razem resztę życia.

Lale Sokołow zdecydował się opowiedzieć swoją historię dopiero po śmierci Gity. To łamiąca serce, a jednocześnie pełna otuchy opowieść. Opowieść, która daje siłę nawet w najmroczniejszych czasach. Niesamowita historia miłosna niezwykłego człowieka i apoteoza człowieczeństwa.

Do sieci trafiły pierwsze zdjęcia z serialu oryginalnego SkyShowtime „Tatuażysta z Auschwitz”.
Zobaczymy na nich nominowanego do Oscara Harveya Keitela w roli współczesnego Lalego Sokołowa, Jonaha Hauer-Kinga jako młodego Lalego Sokołowa, Annę Próchniak jako Gitę Furman, Melanie Lynskey jako Heather Morris oraz Jonasa Naya w roli Stefana Baretzkiego.

Zapraszam do biblioteki książka czeka na Was!

Źródło: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4845001/tatuazysta-z-auschwitzmn

https://lubimyczytac.pl/pierwsze-zdjecia-z-serialu-tatuazysta-z-auschwitz-bedzie-hit?fbclid=IwAR1TfvOb_bCHP_rczCQJF30KlzeHn6HvrkKp5I3vxLIzvydsQc8_xbw1c0I