Nadchodzi czas zadumy, wspomnień, często smutku, bólu i łez .W kulturze chrześcijańskiej wyrazem naszej pamięci są przede wszystkim pierwsze dni listopada. Bardzo uroczyście obchodzony jest dzień Wszystkich Świętych (1 listopada) oraz Dzień Zaduszny (2 listopada).

Dzisiaj nie będę polecać konkretnej książki na ten czas, proponuje Wam wiele tytułów biografii, poświęconych znanym postaciom z życia szeroko pojętej kultury, które możecie wypożyczyć w naszej bibliotece. Odsyłam do wspomnień o Stanisławie Lemie, Wisławie Szymborskiej, Simonie Kossak , Witoldzie Pileckim, Andrzeju Zausze czy wielu, wielu innym. Znajdziecie tu dużo ciekawych opowieści o życiu, twórczości, pasjach, zainteresowaniach tych znanych postaci. Mogą stać się dla Was inspiracją , przekonacie się, że w życiu codziennym byli zwykłymi ludźmi borykającymi się z takimi samymi problemami jak każdy z nas. Zapraszam po lekturę do biblioteki!

Opracowała : Jolanta Stoszek