Rozpoczynamy weekend z kolejną lekturą z naszej biblioteki. Tym razem proponuję wam Balladę ptaków i węży” Suzanne Collins. Jest to powieść z cyklu Igrzyska śmierci.

Dziesiąte Głodowe Igrzyska rozpoczyna poranek dożynek. W Kapitolu osiemnastoletni Coriolanus Snow zamierza skwapliwie skorzystać z szansy, jaką jest rola mentora, i zdobyć sławę. Potężny niegdyś ród Snowów podupadł i niepewny los Coriolanusa zależy teraz od tego, czy zdoła on pokonać innych mentorów urokiem osobistym i sprytem.
Tyle że los nie bardzo mu sprzyja. W udziale przypadła mu dziewczyna z Dystryktu Dwunastego, najbiedniejszego z biednych. Losy obojga splotą się ciasno – każda decyzja, którą podejmie Snow, może prowadzić do sukcesu lub porażki, triumfu lub klęski. Na arenie rozgrywa walkę na śmierć i życie, ale poza areną zaczyna się w nim budzić współczucie… Tylko jak postępować według zasad, gdy pragnie się przetrwać za wszelką cenę?

Zapraszamy po książkę do biblioteki, jeśli przypadnie do gustu, to w czekają na was pozostałe powieści w cyklu Igrzyska śmierci.

Uwaga!
Od 26 .10.2020 pracujemy w nowych godzinach- od wtorku do czwartku w godzinach 10.00-12.00 oraz 15.00-17.00. Nie zapominajcie o nas !

źródło: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4923151/ballada-ptakow-i-wezy

opracowała : Jolanta Stoszek