Wczoraj minął rok kiedy to 10 grudnia 2019 Olga Tokarczuk odebrała Literacką Nagrodę Nobla z rąk szwedzkiego monarchy Karola XVI Gustawa w sztokholmskiej filharmonii.
Dziś zapraszam Was do przeczytania najnowszej książki noblistki, nie będzie łatwo, ale nie każda weekendowa lektura musi być łatwa. Oto „ Czuły narrator” , wyjątkowe zaproszenie za kulisy własnej twórczości i opowieść o współczesnym świecie. Laboratorium powstających tekstów, książek, bohaterów. Proces żmudnych, ale i fascynujących poszukiwań. Eksplozje wyobraźni. Podążanie za logiką rodzącej się fabuły i za wewnętrznym światem bohaterów, odkrywanie ich motywacji, światopoglądów. Odsłanianie pasjonujących historii, ale też opowieść o lekturach i osobistych doświadczeniach. Wytrwałe dążenie do tego, by rozumieć nieskończone zróżnicowanie i skomplikowanie świata.

Dwanaście wyselekcjonowanych, najważniejszych esejów i wykładów, dzięki którym możemy zajrzeć za kulisy twórczości Olgi Tokarczuk. Teksty kluczowe i premierowe. W tym szeroko komentowana mowa noblowska. Nic innego nam nie pozostaje jak wczytać się w najnowsze teksty Olgi Tokarczuk.
Dobrego lektury i  spokojnego czasu!

Mam dobre wieści, od poniedziałku wznawiamy dyżury w wypożyczalni, zapraszamy Was od poniedziałku do piątku w godzinach 9-12.

Źródło: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4942807/czuly-narrator

Opracowała : Jolanta Stoszek