Wracam do Was po feriach zimowych  z propozycjami książek na weekend. W ostatnim zakupie książek do biblioeki pojawiła się pozycja Emmy Strack „Dyskryminacja . Powiedz : stop! ” . Jest to książka ważna podejmuje problemy związane z rasizmem, niewolnictwem, zbrodniami przeciw ludzkości czy chociażby dyskryminacją w pracy. To wszystko wciąż się zdarza, choć trudno to zrozumieć i nie sposób się z tym pogodzić. Książka, przedstawiając rozmaite przejawy dyskryminacji, czyli odrzucania drugiego człowieka ze względu na to, kim jest, uwrażliwia czytelników na prześladowanie jednostek i grup społecznych. Przywołując fakty i dowody, otwiera oczy na niesprawiedliwość i składa hołd tym, dzięki którym coś się w tej kwestii zmieniło.

To zachęta, by nie poddawać się, lecz działać!

Najlepszą rekomendacją niech będą słowa Przemka Staronia, psychologa, Nauczyciela Roku 2018, finalisty Global Teacher Prize 2020

„Ta książka jest jak nasiono, które zasiane w glebie przyszłych pokoleń może być ostrzeżeniem przed kroczeniem przez ludzkość drogą dyskryminacji w jakiejkolwiek postaci. nie mam wątpliwości, ze dzieło Emmy Strack, genialnie zilustrowane przez Marie Frade, wykiełkuje w sercach i umysłach wielu – i wyda plony, których wszyscy tak potrzebujemy.

Zatem zapraszam Was do biblioteki, po tę i inne ciekawe książki z naszego księgozbioru, mimo nauki zdalnej pełnimy  dyżury każdego dnia,  czekamy na Was.

 

Źródło: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4963241/dyskryminacja-powiedz-stop
https://www.taniaksiazka.pl/dyskryminacja-powiedz-stop-emma-strack-p-1513606.html

opracowała: Jolanta Stoszek