W dniu czytania Tolkiena – 25 marcaproponuję sięgnąć po pięknie wydaną książkę tego autora pt. „Silmarillion”.
Ekskluzywne ilustrowane wydanie książki przedstawiającej historię i opis świata jednej z najsłynniejszych powieści fantasy

Niezbędna pozycja w biblioteczce każdego fana Tolkiena zbiór opowieści o Pierwszej i Drugiej Erze Świata, czyli Dawnych Dniach, poprzedzających epokę, w której rozgrywa się akcja Władcy Pierścieni.
Opowiedziane w książce legendy i mity sięgają zamierzchłych czasów, gdy pierwszy Władca Ciemności przebywał w Śródziemiu, a elfy Wysokiego Rodu toczyły z nim wojnę, by odzyskać Silmarile, trzy „świetliste klejnoty”, w których przetrwało światło Dwóch Drzew Valinoru.
Książkę wypełniają legendy o Ainurach, Valarach, upadku Númenoru i Pierścieniu Władzy. Razem składają się one na niepowtarzalny obraz dziejów Śródziemia od Muzyki Ainurów, z której zrodził się świat, aż do końca Trzeciej Ery, gdy powiernicy Pierścienia odpłynęli z Szarej Przystani..

Zapraszamy po lekturę do biblioteki, czekają tutaj na Was również inne tytuły książek autorstwa J.R.R. Tolkiena. dla przypomnienia są to: „Władca pierścieni” , ” Hobit tam i z powrotem”, „Gospodarz Giles z Ham” czy „Przygody Toma Bombadila”

Źródło: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4971032/silmarillion-wersja-ilustrowana

Opracowała : Jolanta Stoszek