Prima aprilis to dzień żartów. Tego dnia w wielu mediach pojawiają się różne żartobliwe, nieprawdziwe informacje. Ja jednak proponuję Wam dzisiaj książki na weekend z okładki i treści istniejące, a co więcej dostępne w naszej bibliotece. Są to dwie bardzo zabawne pozycje czeskiego autora Evžena Bočka zatytułowane „ Ostatnia arystokratka oraz „Arystokratka w ukropie”.
W pierwszej z nich poznajemy rodzinę Kostków, która powraca z Ameryki do Czech, by przejąć dawną siedzibę rodu – zamek Kostka. W zamku zastają dotychczasowych pracowników: kasztelana, ogrodnika oraz kucharkę. Jak nowi właściciele poradzą sobie w nowej rzeczywistości? Jak odnajdą się w rolach dotychczas nieodgrywanych?
Kontynuacją powieści jest „Arystokratka w ukropie” opowiada o dalszych zmaganiach mieszkańców i pracowników Kostki z problemami na zamku i – rzecz jasna – szturmującymi jego bramy …

Chcecie podejrzeć osobliwy świat arystokracji, w którym bohaterowie są jak kukiełki zmagające się z rolami przypisanymi im przez złośliwą historię? Chcesz spędzić miło czas, śmiejąc się i śmiejąc? Nie pozostaje nic innego jak odwiedzić nas i wypożyczyć te książki, zapraszamy!

źródło :  https://lubimyczytac.pl/ksiazka/246517/ostatnia-arystokratka
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/260976/arystokratka-w-ukropie

Opracowała: Jolanta Stoszek