W propozycji książkowej na nadchodzący weekend znajdziecie „Klub smutnych duchów” Lize Meddings. Jest to jedna z naszych nowości, powieść graficzna, komiks o przyjaźni, współczuciu i odnajdywaniu bratnich dusz.

Książka ta opisuje losy ducha, który zmaga się z problemem osamotnienia i alienacji. W jego głowie tli się od natrętnych myśli, które próbują go przekonać, że jest bezwartościowy. Czuje, że nikt go nie rozumie i z nikim nie może znaleźć nici porozumienia. Wszystko to sprawia, że już nawet wstawanie z łóżka stało się trudne.

Ale czasem właśnie w taki dzień, kiedy zwleczenie się z łóżka jest niemal niewykonalne, można znaleźć się w miejscu, które odmieni nasze życie. Duszek trafia na imprezę, ale i tak czuje się przeraźliwie samotny. W tłumie znajduje jednak duszę, która jest równie smutna jak on. Wspólnie postanawiają założyć tajne stowarzyszenie, które łączyć będzie samotnych, nieszczęśliwych i smutnych. Wszystko z myślą, że czasem zrozumienie wystarcza, aby poczuć się lepiej.

Autorką tej powieści graficznej jest Lize Meddings, która podejmuje się tutaj trudnego tematu niedopasowania i depresji. Robi to w sposób zrozumiały zarówno dla najmłodszych, jak i tych bardziej doświadczonych ludzi i duszyczek.

Zapraszam nie tylko miłośników komiksów!

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/neony-klub-smutnych-duchow-znajdz-swoja-bratnia-dusze-p-1792252.html

oprac. J.Stoszek